Sporta studija

1964.gads Daugavas stadions. LPSR ātrslidošanas sacensības

Sporta studija

Kristaps Zvejnieks: Mēs visi ģimenē esam pakārtojušies kalnu slēpošanai

Grīvu ģimenē visi bērni mērķē uz Rio

Grīvu ģimene gatavojas olimpiskajām spēlēm Rio

Grīvu ģimene no Ventspils ir apņēmības pilna strādāt pie tā, lai visi tiktu uz olimpiskajām spēlēm Rio. Šobrīd gan visiem ir vēl jāstrādā pie tā, lai izpildītu olimpiskos normatīvus. Taču ģimene ir apņēmības pilna.

Sportam ventspilnieku ģimenē ir atvēlēta īpaša loma. Tētis Māris Grīva savulaik nodarbojās ar šķēpmešanu, tagad ir vieglatlētikas treneris. “Neko citu neprotu bez trenēšanas – tikai ielas noslaucīt vai pankūkas uzcept,” atklāja Māris.

Mamma Baiba Grīva savulaik nodarbojusies ar augstlēkšanu, taču sportistes karjera beigusies brīdī, kad viņa kļuvusi par mammu. Šobrīd četri no pieciem Grīvu ģimenes bērniem nodarbojas ar vieglatlētiku.

Šķēpmetēju Jāni Svenu Grīvu šobrīd no olimpiskās kvalifikācijas normatīvu izpildes šķir vairāk nekā pieci metri. Turklāt jāiztur vēl arī konkurence starp Latvijas sportistiem. “Šobrīd esmu piektais no sešiem,” atzīst Jānis.

Savukārt šķēpmetēju Gundegu Grīvu no olimpiskās kvalifikācijas normatīvu izpildes šķir nepilni pieci metri. “Man jau no bērnības bija izveidojusies mīlestība pret sportu,” atzina sportiste, kura lieliski pārzina arī klavierspēli.

Tāllēcēja Māra Grīva ar vieglatlētikas palīdzību tikusi pie izglītības ASV, maģistra grādu ieguvusi Nebraskas universitātē. Šobrīd viņu no olimpisko normatīvu sasniegšanas šķir vien 11 centimetri. “No sākuma ir jāuzlabo rezultāti, līdz tam man ir jātiek. Un varbūt tāpēc es mēģinu ikdienā par to nedomāt,” pauda Māra.

Vienīgā no Grīvu ģimenes bērniem, kurai jau ir olimpiskā pieredze, ir tāllēcēja Lauma Grīva, kura 2012. gadā kopā ar Inetu Radēviču piedalījās olimpiskajās spēlēs Londonā. Šo četru gadu laikā viņa ir kļuvi par mammu, gadu nodzīvojusi un trenējusies Itālijā, bet tagad gatavojas savai otrajai olimpiādei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti