Pasaules čempionāts vieglatlētikā noslēdzas ar Nīderlandes sieviešu uzvaru 4x400 metru stafetē. Spilgtākie brīži

Svētdien noslēdzās pasaules čempionāts vieglatlētikā, kur par vakara prieku kļuva Nīderlandes sieviešu skrējēju uzvara 4x400 metru stafetē, kā arī pārsteidzošā Indijas šķēpmetēja uzvara un Ukrainas augstlēcējas tikšana pie čempiones titula. Pārsteigums – šis turnīrs noslēdzies bez medaļām Vācijai.

5000 metru skrējienā vīriešiem pasaules čempiona titulu aizstāvēja norvēģis Jakobs Ingebrigstens, kurš distanci veica 13 minūtēs un 11,30 sekundēs. Sudraba medaļu izcīnīja zem Spānijas karoga startējušais marokānis Mohameds Katirs (13:11:44), bet bronzu – kenijietis Jakobs Krops (13:12:28).

Līderi sasniedz finišu 5000 metru skrējienā

800 metru skrējienā sievietēm pirmā finiša līniju šķērsoja kenijiete Mērija Mora (1:56:03). Par 0,31 sekundi lēnāka bija sudraba medaļas ieguvēja Kīlija Hodžkinsone no Lielbritānijas, bet bronzu izcīnīja ASV atlēte Atinga Mu (1:56:61).

800 metru skrējiens sievietēm

3000 metru kavēkļu distancē sievietēm čempiones laurus plūca Bahreinas sportiste Vinfreda Mutle Javi (8:54:29). Sudrabs kenijietei Beatrisei Čepkoečai (8:58:98), bet bronza – sudraba medaļas ieguvējas tautietei Feitai Čerotičai (9:00:69).

3000 metru kavēkļu distance sievietēm. Noslēdzošais aplis

4x400 metru stafetē vīriešiem par uzvarētājiem kļuva ASV komanda (2:57:310, otrajā vietā ierindojās Francija (2:58:45), bet trešajā – Lielbritānija (2:58:71).

4x400 metru stafete vīriešiem

Augstlēkšanā sievietēm par čempioni tika kronēta Ukrainas sportiste Jaroslava Mahučkina, kura pārvarēja 2,01 metru augstu latiņu. Sudrabs un bronza Austrālijas sportistēm – attiecīgi Eleonorai Patersonei (1,99 metri) un Nikolai Olislagerei (1,99 metri).

Ukrainiete Mahučkina izcīna pasaules čempiones titulu augstlēkšanā

Šķēpmešanā vīriešu konkurencē uzvarēja Nīradžs Čopra no Indijas, kurš otrajā mēģinājumā šķēpu raidīja 88,17 metru tālumā. Otrais finišēja pakistānietis Aršads Nadīms (87,82 metri), bet trešais – čehs Jakubs Vadlejhs (86,67 metri).

Šķēpmetējs Čopra izcīna čempiona titulu

Čempionāts noslēdzās ar Nīderlandes komandas uzvaru 4x400 metru stafetē sievietēm – distance veikta 3:20:72. Sudrabs Jamaikai (3:20:88), bet bronza Lielbritānijai (3:21:04).

Nīderlandes dāmas uzvar 4x400 metru stafetē

Šķēpmešanā vīriešiem neviens Latvijas sportists finālam nekvalificējās. Latvijas vieglatlēti startus pasaules čempionātā jau ir noslēguši, visaugstāk tika Anete Kociņa, kura izcīnīja 4. vietu šķēpmešanā.