Vieglatlētikas čempionātā svētdienas vakarā sadala piecus medaļu kompektus. Spilgtākie brīži

Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā svētdien turpinājās pasaules čempionāts vieglatlētikā, kur vakara sesijā tika sadalīti pieci medaļu komplekti.

Tāllēkšanā par pasaules čempioni tika kronēta Serbijas sportiste Ivana Vuleta, kura savā labākajā mēģinājumā aizlēca 7,14 metrus. Sudrabu izcīnīja ASV atlēte Tara Deivisa-Vudholla (6,91 metrs), bet bronzu - Rumānijas tāllēcēja Alina Rotaru-Kotmana (6,88 metri).

Ivanas Vuletas uzvaras lēciens

Par pasaules čempioni septiņcīņā kļuva Lielbritānijas sportiste Katarina Džonsone - Tomsone, kura sakrāja 6740 punktus. 20 punkti no uzvaras šķīra sudraba medaļnieci amerikānieti Enu Holu, bet 239 punkti - nīderlandieti Anuku Feteri.

10 000 metru skrējienā vīru konkurencē par pasaules čempionu kļuva Ugandas sportists Džošua Čeptegi (27 minūtes, 51,42 sekundes), sudrabu izcīnīja kenijietis Daniels Simiu Ebenjo, bet bronzu - Etiopijas atlēts Selemons Barega.

10 000 metru skrējiena finišs

Vesera mešanā uzvarēja kanādietis Ītans Kacbergs (81,25 metri), sudrabu izcīnīja polis Vojceks Novickis (81,02 metri), bet bronzu - mājinieks ungārs Bence Halāžs (80,82 metri).

Ītans Kacbergs izcīna uzvaru

100 metru skrējēnā par pasaules čempionu tika kronēts amerikāns Noa Lails (9,83 sekundes). Vienu sekundes tūkstošdaļu no pasaules čempiona atpalika Leslijs Tebogo no Botsvanas, bet bronza brita Žarnelam Hūgam.

100 metru skrējiena fināls

Jau ziņots, ka svētdien rīta sesijā 400 metru distancē startēja Gunta Vaičule, kurai mazliet pietrūka, lai kvalificētos pusfinālam. Viņa ierindojās 25. vietā.

Pasaules čempionāts Ungārijas galvaspilsētā ilgs līdz svētdienai, 27. augustam.