Tenisists Gulbis: Vieta pasaules rangā pašlaik ir lielākais izaicinājums

Latvijas tenisisti nedēļas nogalē Jūrmalā izcīnīja uzvaru Deivisa kausa mačā pret Ēģipti, komandas līdera lomā pārliecinoši nospēlējot Ernestam Gulbim. Pieredzējušais spēlētājs intervijā Latvijas Radio pastāstīja, ka pašlaik lielākais izaicinājums viņam ir atrašanās otrā simta vidū Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā, jo tik zemā pozīcijā ir ļoti sarežģīti plānot savu sacensību kalendāru.

Pirmā simta tenisistiem ir vieglāk plānot sacensības vairākas nedēļas uz priekšu, bet Gulbis atzīst, ka, esot pašreizējā vietā rangā, necik tālu kalendārā raudzīties nevar. Iespēja spēlēt noteiktos turnīros ir atkarīga no reitinga un bieži vien Gulbis tikai pēdējā brīdī uzzina, vai varēs tikt dalībnieku vidū. 

Intervija ar Ernestu GulbiMārtiņš Kļavenieks

"Daudzreiz ir tā, ka man jāgaida pats pēdējais brīdis, kad izlemsies, tikšu turnīrā iekšā vai ne. Tā ir lielākā problēma un lielākais izaicinājums, esi nepārtraukti tādā pakārtā stāvoklī," teica Gulbis. "Bet tad arī novērtē, kad esi pietiekami augstā reitinga vietā, tad arī gribi tur noturēties," piebilda tenisists.

Netiekot ATP turnīros, ir jāspēlē pakāpi zemāk "Challenger" līmenī, kur turnīri notiek mazākās pilsētās un mazākos tenisa stadionos, bet arī tie var būt sarīkoti atšķirīgā līmenī. Lielajos turnīros ir vairāk un labāki fizioterapeiti un masieri, arī tāda piezemēta lieta kā ēdināšana atšķiras, tāpat viesnīca un transports, jo var būt situācija, ka pašam jāorganizē sava tikšana uz spēli, pastāstīja Gulbis. Savukārt

lielos turnīros rīkotājiem ir lielāks budžets, kas padara dzīvi tenisistiem daudz vieglāku.

"Ja viss ir saorganizēts tā, ka vari pēc iespējas vairāk paspēt izdarīt labu savam tenisam, jo arī rezultāti būs labāki," paskaidroja Gulbis. "Ja var laicīgi nomasēties, laicīgi un kvalitatīvi paēst, tikt viesnīcā atpūsties un vēlāk trenēties, viss kopā savācas."

Pirms nedēļas Gulbis uzvarēja "Challenger" turnīrā Francijā un uzskata, ka Po pilsētā viss bija labi noorganizēts. Turnīru Francija rīkoja Gulbja labs paziņa tenisists Žeremī Šardī, kurš joprojām spēlē tūrē, bet nedēļu sava laika velta turnīra sarīkošanai Po. Turnīra labo organizatorisko līmeni Gulbis izskaidroja ar Šardī kompetenci, ļoti labi pārzinot tenisistu vajadzības, piemēram, pēc treniņlaukumiem un spēļu laukumiem tuvas viesnīcas. 

Gulbi ļoti apmierina sadarbība ar treneri Ginteru Bresniku, kuru viņš uzskata par pasaulē labāko tenisa tehnikas speciālistu.

"Varu to teikt ar diezgan lielu pārliecību, jo esmu strādājis ar daudziem treneriem, un ir liela veiksme, ka varu strādāt ar viņu [Bresniku]," paskaidroja tenisists. 

Bresniks iepriekš vienlaicīgi trenēja arī vienu no spožākajiem jaunās paaudzes tenisistiem austrieti Dominiku Tīmu, bet pašlaik viņu ceļi ir pašķīrušies un treneris var veltīt Gulbim tik daudz laika, cik latvietim nepieciešams. Šogad Bresniks jau bijis vairākas reizes ir bijis Latvijā, kur viņam ļoti patīk, piebilda Latvijas tenisists. Gulbis uzskata, ka Tīms atklāj savu potenciālu un ir tuvu uzvarai "Grand Slam" turnīrā, tomēr visaugstākā līmeņa fināls nozīmē pavisam citu izaicinājumu.

Nevienā treniņā vai meditācijā nevar nomodelēt situāciju, ka spēlē "Grand Slam" finālā pret Rafaelu Nadalu vai Novaku Džokoviču,

kuri tur jau ir bijuši pārdesmit reižu, bet pašam tā ir pirmā pieredze, uzsvēra Gulbis. Uz šādu situāciju varot tikai reaģēt. Jaunās paaudzes spēlētāju vidū Gulbis uzskata Tīmu par noteikti visstabilāko. Latvijas tenisa līderis atgādināja, ka lielā trijnieka tenisisti tāpat agrāk vai vēlāk beigs spēlēt, turklāt Federers jau pašlaik veselības problēmu dēļ daļu turnīru izlaiž. Gulbim jaunā paaudze šķiet pietiekami interesanta un spēcīga, ļoti tuvu līderiem ir gan Daniils Medvedevs un Stefans Cicips, gan Tīms. 

Gulbis pastāstīja, ka ir iemācījies sadzīvot ar standarta jautājumiem preses konferencēs, lai gan par interesantu formātu to nekad nav uzskatījis. Tomēr ar laiku viņš vairāk sapratis, ka tāda situācija ir subjektīva un cilvēkus interesē jautājumi, ko viņi uzdod. Viņš piebilda, ka neliek vienā maisā visus žurnālistus kā šķiru, jo attiecības ar katru var būt ļoti atšķirīgas. Gulbis atceras tikai dažas iepriekš Latvijā sniegtas intervijas, tādēļ atzīst, ka pieredze mājās nav liela.

Arī sevi Gulbis raksturo ne tikai kā tenisa spēlētāju un sportistu, bet arī kā cilvēku, kuru tāpat kā visus citus nepārtraukti maina jebkura dzīves pieredze.

Gulbi ir mainījusi arī kļūšana par vīru un tēvu. "Uz pozitīvo pusi," viņš piebilda.

Jau vēstīts, ka Gulbis nedēļas nogalē tenisa centrā "Lielupe" Deivisa kausa Pasaules otrās grupas pārspēļu mačā pret Ēģipti uzvarēja abās savās vienspēlēs un dubultspēlē panākumu kaldināja kopā ar jauno talantu Kārli Ozoliņu, veicinot Latvijas komandas uzvaru

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teniss
Sports
Jaunākie
Interesanti