Sevastova uzveic «US Open» čempioni, sasniedz pirmo «Premier» finālu un ranga rekordu

Latvijas tenisa līderes titulu nodrošinājusī Anastasija Sevastova sestdien Pekinas turnīra pusfinālā divos setos ar 6-4, 6-4 uzvarēja pasaules sesto raketi japānieti Naomi Osaku, kura šogad triumfēja ASV atklātajā čempionātā, liecina organizatoru informācija. Uzvara nodrošinās Sevastovai jaunnedēļ karjeras rekordu pasaules rangā, kur viņa pakāpsies vismaz uz 12.vietu.

(papildināts ar Anastasijas Sevastovas nākamo pretinieci)
Pusfinālā Sevastova spēlēja sezonā sesto reizi un pirmo reizi karjerā nodrošināja dalību "Premier" līmeņa turnīra finālā. Sevastovas pretiniece titula mačā būs turnīra otrā rakete dāniete Karolīna Vozņacki, kura otrā pusfinālā ar 6-1, 6-3 uzvarēja mājinieci Cjanu Vanu.

Sevastova pēc uzvaras intervijā laukumā rīkotājiem teica, ka viņai bija jābūt koncentrētai un vajadzēja censties atsist katru bumbu. Sevastova latviski pateicās līdzjutējiem, kas atbalstīja viņu klātienē un uzteica arī Osaku kā nopietnu sāncensi.

Osakai mača sākumā spēlējot piesardzīgāku tenisu, Anastasija trešajā geimā tika pie trim breikbumbām, kas gan palika neizmantotas. Osaka kļuva arvien agresīvāka un ilgi spēlētajā sestajā geimā Sevastovai ar grūtībām izdevās noturēt savu servi, saglabājot neizšķirtu 3-3. Japānas tenisistei aktīvāk spēlējot uzbrukumā, viņa arī pieļāva vairāk nepiespiestu kļūdu un nākamajā geimā nenoturēja savu servi. Iegūto breika pārsvaru Sevastova noturēja līdz 10. geimam, kurā ar netveramu servi nodrošināja uzvaru setā.

Ar breiku piektajā geimā Sevastova ieguva 3-2 pārsvaru otrajā setā, kura septītajā geimā Latvijas tenisistei bija divas breikbumbas, taču pašas kļūdas liedza to izmantot. Osaka pirms astotā geima muguras problēmu dēļ izmantoja medicīnisko pārtraukumu un veiksmīgi atgriezās spēlē, panākot neizšķirtu 4-4. Osaka tomēr nespēja pilnvērtīgi laukumā kustēties, kas atstāja iespaidu un Sevastova atguva breika pārsvaru, turpinājumā savaldot nervus un nodrošinot uzvaru mačā.

Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā 20.vietā ierindotā Sevastova nākamnedēļ reitingā apsteigs Aļonu Ostapenko, kļūstot par Latvijas pirmo raketi.

Dalību pusfinālā Sevastovai iepriekš nodrošināja uzvaras pār francūzieti Alizē Kornē (WTA 39.), ASV tenisisti Medisonu Kīzu (WTA 18.), Horvātijas spēlētāju Donnu Vekiču (WTA 38.) un slovākieti Dominiku Cibulkovu (WTA 30.).

Jau vēstīts, ka tālāk par otro kārtu Pekinā netika šonedēļ vēl pirmā Latvijas rakete Aļona Ostapenko, kura nākamajā pasaules rangā pirmdien atkāpsies uz zemāku pozīciju otrajā desmitā.

Ķīnas galvaspilsētā tenisistes cietā seguma laukumos cīnās par teju 8,3 miljonu dolāru balvu fondu.