Sapnis par tenisa akadēmiju - desmitiem tūkstošu eiro gadā no vecāku maka

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pasaulē prestižāko tenisa turnīru kontekstā bieži uzskaita to vilinošos naudas balvu fondus, kas, piemēram, Vimbldonā šogad sasniegs 36 miljonus eiro, tomēr tā ir tikai lielās industrijas fasādes puse. Jauno spēlētāju sagatavošana prasa ļoti lielus finanšu ieguldījumus, kas lielākoties jāsedz no vecāku vai citu privātu atbalstītāju maka, turklāt iespējas tos atpelnīt tīri matemātiski ir nelielas.

Labākās gatavošanās iespējas jaunajiem talantiem daudzviet pasaulē piedāvā starptautiskās tenisa akadēmijas, kur nodrošina gan vispusīgus un kvalitatīvus treniņus, gan skolas mācības. Taču izmaksas par gadu akadēmijā sniedzas daudzos desmitos tūkstošu eiro, liecina aģentūras "Reuters" apskats.

Piemēram, pērn rudenī Maljorkā, Spānijā, atklāja Rafaela Nadala tenisa akadēmiju, kur dalības maksa gadā ir 56 000 eiro. Līdzīgā vērienīgā modernā akadēmijā Francijas Rivjērā netālu no Nicas, kur trenējušies Novaks Džokovičs un Serena Viljamsa, gada maksa ir 40 000 eiro, bet IMG akadēmija Floridā prasa 78 250 dolāru gadā. 

Tajā pašā laikā neviens negarantē, ka akadēmijas audzēknis spēs kļūt par profesionāli un uzturēs sevi ar tenisa spēlēšanu. Pasaulē ir apmēram 14 000 profesionālu tenisistu, un puse no viņiem vispār pie naudas balvām netiek. 

Akadēmiju īpašnieki neslēpj, ka spožu karjerā tenisā nevienam nevar garantēt, taču uzsver, ka tiek radīti vislabākie apstākļi talantu attīstīšanai. Vecākus mierina ar iespēju, ka jaunajam tenisistam paveras labas iespējas iegūt sporta stipendiju un bez maksas studēt kādā ASV universitātē. Tiesa, ja mērķis tenisā ir iekļūt Amerikas augstskolā, to var sasniegt arī sporta veidos, kur nepieciešami daudz mazāki privāti ieguldījumi. 

Francijas atklātā tenisa turnīra čempiones Aļonas Ostapenko karjerā tika ieguldīts aptuveni pusmiljons eiro, pirms viņai izdevās kļūt par Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) pirmā simta spēlētāju, žurnālistiem pēc izcilā panākuma atklāja tenisistes mamma un trenere Jeļena Jakovļeva.

Desmitkārtējais Francijas atklātā čempionāta uzvarētājs Nadals pēc savas akadēmijas atklāšanas stāstīja, ka galvenais mērķis ir sagatavot jaunos spēlētājus dzīvei un palīdzēt viņiem iekļūt pasaulē labākajās augstskolās. Pats Nadals nevienu akadēmiju gan nav apmeklējis - viņu no četru gadu vecuma trenēja paša tēvocis. 

Tenisa analītiķis un treneris ar vairāk nekā 20 gadu stāžu Kreigs O'Šenesijs uzskata, ka akadēmijas ir tikai viena iespēja jauno sportistu attīstībai. Viņaprāt, noderīgākas ir individuālas apmācības pie kvalificētiem treneriem, jo akadēmijās lielā audzēkņu skaita un ierobežoto laukumu platību dēļ lielākoties notiek grupu nodarbības. 

Prāvie ieguldījumi jauno spēlētāju karjeras virzībā tenisistiem jau agrīnā vecumā rada lielu spriedzi, jo viņi apzinās, ka vecāki gaida atbilstošus rezultātus, saka O'Šenesijs. Tomēr teniss nav sporta veids, kur seko tūtītēji panākumi. Tādēļ ir svarīgi atrast labākās gatavošanās un turnīru iespējas, kas ne vienmēr ir pašas dārgākās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti