Ostapenko piekāpjas Stīvensai finālcīņā par uzvaru Maiami turnīrā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 1 mēneša.

Latvijas tenisa līdere Aļona Ostapenko savā sezonas pirmajā finālā sestdien Floridā divu pērnā gada "Grand Slam" čempioņu cīņā divos setos ar 6-7 (5-7), 1-6 Maiami turnīra titulmačā zaudēja amerikānietei Slounai Stīvensai, liecina organizatoru informācija.

Pēc dalības prestižā turnīra finālā, kur Ostapenko nodrošināja 650 reitinga punktu un vairāk nekā 650 000 dolāru naudas balvu, Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja saglabās 5.vietu pasaules rangā. Savukārt ASV atklātā čempionāta uzvarētāja Stīvensa Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā pakāpsies pirmajā desmitā un par uzvaru Maiami saņems vairāk nekā 1,3 miljonus dolāru.

Ostapenko pēc fināla spēja būt smaidīga un uzrunā apbalvošanas ceremonijā uzslavēja gan turnīra rīkotājus, gan uzvarētāju, ar kuru tikās pirmo reizi karjerā.

Aktīvā uzbrukuma tenisā Aļona pirmajā setā pirmā tika pie punkta savā servē un izvirzījās vadībā 3-2, toties Stīvensa bija pārāka nākamajos trijos geimos. Servējot par uzvaru setā, amerikāniete pieļāva nepiespiestas kļūdas, turklāt Aļona lieliski nospēlēja uzņemšanā, līdzsvarojot rezultātu 5-5. Abas tenisistes vēl pa geimam nenoturēja savu servi, bet taibreikā Stīvensai bija četras setbumbas, un pēdējo no tām mājiniece izmantoja.

Otrajā setā Stīvensa ar breiku panāca 3-1 vadību un bija pārāka arī nākamajos divos geimos. Aļonai krājās pārāk daudz nepiespiestu kļūdu, kuras neizdevās kompensēt ar rezultatīviem uzbrukuma sitieniem, un seta galotnē dominēja amerikāniete.

Tīri uzvarētās izspēlēs Ostapenko bija 25:6 pārsvars, toties arī daudz vairāk nepiespiestu kļūdu (48:21).

Ostapenko turnīrā bija izlikta ar sesto numuru, tādēļ pirmo spēli aizvadīja uzreiz otrajā kārtā, kur uzveica WTA rangā šonedēļ 47.vietā ierindoto ungārieti Timeu Babošu, bet turpinājumā pārspēja arī brazīlieti Beatrisi Hadadu Maiju (WTA 64.) un divas reitinga pirmā desmitnieka pretinieces Čehijas tenisisti Petru Kvitovu (WTA 9.) un ukrainieti Elinu Svitoļinu (WTA 4.). Pusfinālā sekoja uzvara pār mājinieci Danielu Kolinsu (WTA 93.).

Jau vēstīts, ka trešajā kārtā izstājās pasaules rangā 17.vietā ierindotā Anastasija Sevastova - Latvijas otrā rakete piekāpās baltkrievietei Viktorijai Azarenkai. Ostapenko un Sevastova dubultspēļu pirmajā kārtā zaudēja Taivānas tenisistēm māsām Čaņai Haočinai un Čaņai Latišai.