Gulbis pirms Kremļa kausa izcīņas noturas 13.vietā pasaules rangā

Ernests Gulbis šonedēļ Maskavā sāks cīņu Kremļa kausa izcīņā, bet pirms starta Krievijā viņš saglabāja 13.vietu pirmdien publicētajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā, liecina ATP informācija. Kremļa kausa ieguvējs saņems 250 reitinga punktu.

Rangā pirmo pozīciju arvien noturēja Serbijas tenisists Novaks Džokovičs, kurš aizvadītajā nedēļā Šanhajas "Masters" turnīrā tika līdz pusfinālam, kur zaudēja Rodžeram Federeram. Šveicietis Federers kļuva par Ķīnā notikušā turnīra uzvarētāju un rangā pakāpās uz otro vietu, apsteidzot spāni Rafaelu Nadalu.

Maskavā ar trešo numuru izliktais Gulbis cīņu sāks no otrās kārtas, kur tiksies ar čehu Jirži Veseliju vai Spānijas tenisistu Danielu Himeno-Traveru, kuri jaunākajā pasaules rangā ieņem attiecīgi 71. un 112.pozīciju. Gulbis pagājušajā nedēļā zaudēja Šanhajas "Masters" pirmajā kārtā, un pēdējos turnīros viņa sniegumu ietekmējis pleca savainojums.

Gulbis šosezon ATP turnīros uzvarēja 39 no 58 spēlēm, sasniedzot karjerā labāko rādītāju, kā arī sezonas gaitā Latvijas tenisists izcīnījis divus titulus. Maskavā Gulbis spēlēs pirmoreiz kopš 2007.gada, kad pirmajā kārtā piekāpās Južnijam, kam zaudēja arī pirms dažām dienām Šanhajā. Nākamajā ATP rangā pēc nedēļas Gulbim dzēsīsies 90 punkti par iekļūšanu Stokholmas turnīra pusfinālā pirms gada.

Būtiski pozīcijas rangā uzlaboja Mārtiņš Podžus, kurš svētdien Leimenē, Vācijā, uzvarēja "Futures" sērijas turnīrā. Podžus reitingā tika par 55 pozīcijām augstāk uz 690.vietu un apsteidza profesionāļa karjeru praktiski beigušo Andi Jušku, kurš atkāpās uz 710.vietu.

Atsevišķajā reitingā pēc 2014.gadā gūtajiem punktiem Gulbis saglabāja 13.vietu un šķīrās no izredzēm kvalificēties ATP sezonas noslēguma čempionātam, kas novembrī notiks Londonā, piesaistot astoņus labākos tenisistus.

Kremļa kausa izcīņa ilgs līdz svētdienai.