Gulbim Monreālas «Masters» turnīrs beidzas ceturtdaļfinālā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 9 mēnešiem.

Ernests Gulbis piektdien Kanādā triju setu cīņā ar 6-7 (3-7), 6-4, 4-6 zaudēja mājiniekam Milošam Raoničam Monreālas "Masters'' sērijas tenisa turnīra ceturtdaļfinālā, liecina organizatoru informācija. Raoničs Gulbi uzvarēja trijās iepriekš aizvadītajās savstarpējās spēlēs un saglabāja simtprocentīgu bilanci arī Kanādā.

Gulbim Monreālā nopelnītie 180 reitinga punkti ļaus pirmdien pakāpties augstāk par pašlaik ieņemto 38.vietu pasaules rangā. Iekļūšana turnīra astoņu spēcīgāko dalībnieku skaitā Gulbim arī nodrošināja 68 680 ASV dolāru naudas balvu.

Abi spēlētāji pirmajā setā noturēja savu servi, bet taibreika sākumā Raoničs ieguva 4-0 pārsvaru. Gulbim arī raketes salaušana nepalīdzēja vērst situāciju par labu, un pasaules rangā 13.vietā ierindotais Raoničs saglabāja uzvarai setā nepieciešamo pārsvaru.

Gulbis ar gūtu punktu pretinieka servē sāka otro setu un pārliecinoši noturēja pārsvaru līdz nervozam 10.geimam, kurā viņš, neraugoties uz divām dubultkļūdām, savā servē nodrošināja punktu un uzvaru setā. Savukārt izšķirošajā trešajā setā Gulbis kļūmīgajā ceturtajā geimā savā servē pieļāva četras dubultkļūdas, palīdzot pretiniekam ar breiku iegūt 3-1 pārsvaru. Taču tūlīt pat Gulbis atspēlējās un tika pie punkta pretinieka servē. Pēdējā geimā Gulbim savā servē bija iespēja panākt neizšķirtu, tomēr punktu ieguva Raoničs, kam tas nodrošināja uzvaru divarpus stundas ilgušā cīņā.

Jau ziņots, ka Gulbis pirmajās trijās spēlēs pārspēja pasaules rangā augstāk ierindotus spēlētājus, tostarp astotdaļfinālā pirmo reizi karjerā pieveica pasaules ranga vicelīderi Lielbritānijas tenisistu Endiju Mareju. Līdz tam pirmajās divās kārtās Latvijas tenisists atstāja zaudētājos Itālijas tenisistu Fabio Fonjīni un spāni Felisiano Lopesu.

Monreālas "Masters" turnīrs ar 2,89 miljonu ASV dolāru balvu fondu cietā seguma kortos ilgs līdz svētdienai. Galvenā favorīta lomā ir ceturtdaļfinālā iekļuvušais pasaules ranga līderis serbs Novaks Džokovičs, kurš Monreālā uzvarēja pērn un aizpērn.