Ceturtajā garākajā tenisa mačā vēsturē Andersons sasniedz Vimbldonas finālu

Kevins Andersons no Dienvidāfrikas Republikas piektdien Vimbldonā dramatiskā piecu setu cīņā vairāk nekā sešu stundu garumā (7-6 (8-6), 6-7 (5-7), 6-7 (9-11), 6-4 un 26-24) pārspēja amerikāņu tenisistu Džonu Isneru, liecina organizatoru informācija. Līdz šim dienvidāfrikānis Vimbldonā nebija spējis tikt tālāk par ceturtdaļfinālu.

Spēle kopumā ilga sešas stundas un 35 minūtes, kas ir ceturtā garākā spēle profesionālā tenisa vēsturē un otrā garākā „Grand Slam” un Vimbldonas vēsturē. Garākās spēles rekords tika uzstādīts tieši Vimbldonā pirms astoņiem gadiem ar Isnera dalību.

Andersona pretinieks finālā tiks noskaidrots Rafaela Nadala un Novaka Džokoviča savstarpējā cīņā. Sākotnēji tika paredzēts, ka pirmais pusfināls būs tikai uzkoda pirms dienas deserta starp bijušo un pašreizējo tenisa pirmo raketi, taču izrādījās, ka arī Isners ar Andersonu var sagādāt iespaidīgu priekšnesumu.

Isners un Andersons allaž izcēlušies ar spēcīgām servēm, tāpēc daudzas breika iespējas mačā nebija. Pirmajā setā trīs breikbumbas bija Isneram un viena – Andersonam, taču tās visas palika nerealizētas, novedot spēli līdz taibreikam.

Arī taibreika laikā spēlētāji kopā guva tikai trīs minibreikus, divus gūstot dienvidafrikānim, ar ko bija gana uzvarai setā.

Otrais sets ritēja pēc identiska scenārija, vienīgo breikbumbu neizmantojot Andersonam, atkal setam izšķiroties taibreikā.

Taibreiku labāk iesāka amerikānis, kas guva pārsvaru 5-0, ko Andersons vairs neatguva.

Trešā seta astotajā geimā pirmo reizi breiku realizēja Andersons, taču to uzreiz nākamajā izspēlē atguva ASV tenisists, atgriežot līdzsvaru setā.

Šoreiz taibreikā spēlētājiem neizdevās tik pārliecinoši realizēt savas serves. Iesākumā divus setpunktus atspēlēja Andersons, taču pēc tam viņam neizdevās realizēt savu servi, kas būtu ļāvusi uzvarēt setu. Arī otrā Andersona setbumba palika neizmantota, Isneram ar trešo piegājienu uzvarot setu.

Arī ceturtajā setā Andersons prata lauzt pretinieka servi, taču Isners nekavējoties atbildēja ar to pašu. Seta izskaņā labākais Dienvidāfrikas tenisists vēlreiz realizēja breiku, pagarinot spēli līdz piektajam setam.

Mača izšķirošajā setā abi sportisti turpināja agresīvi realizēt savas serves. Pie pirmās breika iespējas piecpadsmitajā geimā tika Andersons, taču Isners prata atgūties un realizēt savu servi.

Mačam tuvojoties piecu stundu atzīmei, Isnere spēki manāmi saruka, ļaujot 21. geimā otro reizi setā pie breika iespējas tikt Andersonam. Arī šoreiz amerikānis spēlēja nekļūdīgi, saglabājot līdzsvaru uz tablo.

Nākamo reizi kāds no tenisistiem pie breika iespēja tika tikai seta 33. geimā, kad Andersons guva dubulto breikbumbu. Isneru šāds pavērsiens nesatricināja – veiksmīgas serves un spēcīgs uzbrukums ļāva uzvarēt četrās izspēlēs pēc kārtas.

Piektā seta 49. geimā Andersons tika pie trīskāršās breikbumbas, otro no tām realizējot. Pēc tam viņš spēja realizēt savu servi, kļūstot par Vimbldonas finālistu.

Kaut gan spēle kopumā ilga vairāk nekā sešas ar pusi stundas, tas nebūt nebija Isnera garākais mačs karjerā. Amerikānim pieder garākās profesionālās spēles rekords, ko viņš uzstādīja 2010. gada Vimbldonas pirmajā kārtā. Toreiz piecos setos (6-4, 3-6, 6-7 (7-9), 7-6 (7-3), 70-68) viņš tā sauktajā „bezgalīgajā mačā” pārspēja Nikolā Mahū no Francijas. Mačs kopumā ilga 11 stundas un piecas minūtes, un tas tika spēlēts trīs dienas.

Savā starpā tenisisti iepriekš bija spēkojušies 11 reizes, astoņās no tām pārākam esot Isneram.

Abi tenisisti atrodas arī tuvu viens otram rangā – Andersons pašlaik ieņem 8. Vietu, bet Isners atrodas divas pozīcijas zemāk.

Vimbldonas turnīra fināls vīriešiem paredzēts svētdien.