Tenisiste Ostapenko svin uzvaru Birmingemas «WTA 250» turnīra pirmajā kārtā

Latvijas pirmā rakete Jeļena Ostapenko otrdien ar uzvaru sāka Birmingemas "WTA 250" sērijas turnīru.

Ostapenko, kura WTA rangā atrodas 17. vietā un turnīrā izsēta ar otro numuru, ar 6-2, 5-7, 6-1 pieveica Čehijas tenisisti Lindu Noskovu, kura WTA rangā ieņem 49. vietu.

Aļona Ostapenko par pirmās kārtas spēli Birmingemā
00:00 / 00:47
Lejuplādēt

Ostapenko spēli sāka ar četriem uzvarētiem geimiem pēc kārtas. Pirmajā un trešajā geimā viņa ieguva trīs breikbumbas pēc kārtas, pirmajā gadījumā izmantodama trešo, bet otrajā - otro iespēju gūt punktu.

Otrajā setā, ko ar servi uzsāka Noskova, abas pretinieces uzvarēja savas serves geimus līdz astotajam geimam, kad Noskova izmantoja pirmo breikbumbu, panākot 5-3. Tomēr jau nākamo geimu Ostapenko uzvarēja "sausā", bet brīdi vēlāk izlīdzināja rezultātu - 5-5. 12.geimā Latvijas tenisiste vienu setbumbu atspēlēja, bet otrās izspēlē Noskova trāpīja pa sānu līniju.

Trešo setu ar uzvarētu pretinieces serves geimu sāka Ostapenko, izmantojot trešo breikbumbu. Piektajā geimā Noskova sagādāja Ostapenko trīs breikbumbas pēc kārtas, Latvijas tenisistei punktā pārvēršot trešo no tām un nākamajā geimā panākot 5-1. Līdzīgā nākamajā geimā Ostapenko izmantoja pirmo mačbumbu, Noskovai sitot bumbiņu pāri laukumam.

Uzvarētāja izpildīja par vienu netveramu servi vairāk (9:8), kā arī pieļāva mazāk dubultkļūdu (3:7).

Ostapenko nopelnīja vairāk punktu gan ar pirmo (81,4%:66,0%), gan otro servi (54,1%:35,9%). Viņa arī labāk izmantoja breikbumbas (6/14 pret 2/5 Noskovai), spēlē uzvarot 97 no 169 izspēlēm.

Par uzvaru pirmajā kārtā Ostapenko nopelnīja 30 pasaules ranga punktus.

Abas tenisistes kortā tikās pirmo reizi.

Ostapenko sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā Austrālijā sasniedza ceturtdaļfinālu, taču nākamajos turnīros līdz Romas "WTA 1000" sacensībām vienspēlē tālāk par trešo spēli nebija izdevies tikt. Romā Ostapenko iekļuva pusfinālā, kur piekāpās Kazahstānas pārstāvei Jeļenai Ribakinai. Sezonas otrajā "Grand Slam" turnīrā Francijā viņa tika līdz otrajai kārtai.

Noskova Austrālijas atklātajā čempionātā zaudēja kvalifikācijā, bet "French Open" piekāpās otrajā kārtā. Čehietes labākais sasniegums šosezon līdz šim ir bijis fināls Adelaidas "WTA 500" turnīrā, kurā viņa divos setos piekāpās neitrālajai tenisistei Arinai Sabaļenkai, pirms tam pārspējot tunisieti Onsu Žabēru.

Ostapenko šīs sezonas uzvaru un zaudējumu bilance ir 20-12, bet pretiniece uzvarējusi 19 no 31 aizvadītās spēles.

Nākamajā kārtā Ostapenko stāsies pretī Venusai Viljamsai (WTA 697.), kura pirmajā kārtā pārspēja itālieti Kamilu Džordži (WTA 48.).

Ostapenko kopā ar ukrainieti Ļudmilu Kičenoku Birmingemā sacenšas arī dubultspēļu turnīrā.

Turnīrs Birmingemā uz zāles seguma norisināsies līdz svētdienai.