Ostapenko ar nepiespiestu kļūdu birumu nepārvar pirmo kārtu Seulas tenisa turnīrā

Aļonai Ostapenko turnīrs Seulā otrdien beidzās ar zaudējumu pirmajā kārtā, Latvijas tenisa līderei netiekot astotdaļfinālā.

Ar otro numuru turnīrā izliktā Ostapenko trīs setos piekāpās rīkotāju īpašo ielūgumu saņēmušajai mājiniecei Dajeonai Bakai – 6-3, 1-6, 6-7 (4-7). Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā Ostapenko ieņem 13. vietu, turpretim Baka ir ierindota  569. pozīcijā.

Straujā pirmā seta sākumā Aļona izvirzījās vadībā 4-0 un, lai gan viņa pretiniece bija pārāka nākamajos divos geimos, spraigākā galotnē, noturot savu servi, pārāka bija Latvijas tenisiste. Otrajā setā Aļona nonāca iedzinējās 0-3 un pavērst cīņas gaitu savā labā nespēja. Ar izrāvienu izšķirošā trešā seta vidū Ostapenko ieguva 5-2 pārsvaru, ar ko uzvarai gan nepietika. Pretiniece panāca neizšķirtu 6-6 un bija pārāka taibreikā.

Ostapenko spēlē pieļāva 72 nepiespiestas kļūdas, kas bija apmēram trešdaļa no viņas pretinieces punktu guvuma. Baka pirmoreiz karjerā uzvarēja ranga TOP20 tenisisti.

Aļona par dalību pirmajā kārtā nopelnīja vienu punktu vienspēļu rangā, bet dubultspēlēm turnīrā viņa nepieteicās.

Dienvidkorejas atklātajā čempionātā tenisistes spēlē cietā seguma laukumos, līdz svētdienai, 15. oktobrim, cīnoties par teju 260 000 dolāru balvu fondu. Uzvarētāja nopelnīs 280 ranga punktu.

Ostapenko pērn Seulā aizkļuva līdz finālam, bet 2017. gadā kļuva par turnīra uzvarētāju.