Valsts budžeta līdzekļus sporta federācijām centralizēti iedalīs Sporta federāciju padome

Valsts sporta budžeta līdzekļu piešķiršanu atzītajām sporta veidu federācijām un citām sporta organizācijām to pamatdarbības veikšanai no 2023. gada 1. janvāra centralizēti nodrošinās Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP), piektdien informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļā.

Sporta politikas pamatnostādnes 2022.–2027. gadam kā vienu no prioritāriem uzdevumiem paredz sporta nozares finansēšanas pārvaldības un administratīvās pārvaldības modeļa reformu, būtiski samazinot nozarei paredzēto valsts budžeta līdzekļu administrēšanā iesaistīto organizāciju skaitu, kā arī stiprinot atzītās sporta federācijas lomu sporta veidam paredzēto valsts budžeta līdzekļu pārvaldībā.

IZM vērtējumā centralizēt nepieciešamās funkcijas ministrijas vai kādas tās padotības iestādes līmenī nebūtu efektīvākais risinājums, un pareizākā rīcība būtu turpināt tiešu sadarbību ar nevalstisko sporta sektoru.

LSFP ir vienīgā sporta organizāciju apvienība, kas, saskaņā ar Sporta likumu, pārstāv un īsteno visu Latvijā atzīto gan olimpisko, gan neolimpisko sporta federāciju intereses individuālajos, komandu un tehniskos sporta veidos.

Tāpat LSFP ir deleģēta arī lēmumu pieņemšana par sporta federācijas atzīšanu, atteikumu to atzīt vai atzītās sporta federācijas statusa atņemšanu un daudzi citi uzdevumi. Par būtisku nosacījumu IZM uzskata arī to, ka pēc interešu konflikta novēršanas valsts amatpersonu darbībā likums nosaka LSFP valdes locekļiem valsts amatpersonas statusu.

Informatīvais ziņojums arī paredz jaunas valsts budžeta apakšprogrammas izveidi, apvienojot vairākas esošas valsts budžeta apakšprogrammas. 

Lai nodrošinātu nepieciešamo izmaiņu ieviešanu no 2023. gada 1. janvāra un visas Sporta likumā noteiktā kārtībā atzītās sporta federācijas un citas sporta organizācijas pamatdarbības finansējumu turpmāk saņemtu no vienas organizācijas, IZM ir izstrādājusi un vienotā paketē ar informatīvo ziņojumu virza arī grozījumus vairākos Ministru kabineta noteikumos, tostarp par valsts nodrošinājumu nacionālo izlašu dalībai sporta spēlēs sagatavošanos un piedalīšanos Eiropas un pasaules čempionātu un olimpisko spēļu atlases turnīros un finālsacensībās, kā arī par naudas balvu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem sportā.

IZM izstrādātais informatīvais ziņojums 1. jūlijā nodots saskaņošanai iesaistītajām institūcijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt