Sporta ziņas

Sporta nodarbību jaunie noteikumi

Sporta ziņas

Rīgā baseinu atvēršana sokas daudz grūtāk nekā reģionos

Rekomendācijas sporta nodarbībām

Sporta objektos arī pēc ierobežojumu atvieglošanas sarežģīti atsākt darbu

Pēc ārkārtējās situācijas pagarināšanas un jaunu rekomendāciju izstrādāšanas sporta objektos nav vienkārši atsākt sporta nodarbības, tostarp arī 27 tūkstošu kvadrātmetru plašajā Olimpiskajā centrā Rīgā. Kopš 12.maija ar sportu drīkst nodarboties arī iekštelpās, tomēr reti kura sporta iestāde ir atsākusi darbu.

SIA “Olimpiskais sporta centrs” valdes locekle Zane Gemze pastāstīja, ka par darbības atsākšanu ir liels jautājums, ja  tik plašā objektā, atbilstoši noteikumiem, vienlaicīgi var uzņemt ne vairāk kā 25 apmeklētājus. Centram nav ekonomiska pamatojuma darbībā ieguldīt tik lielus resursus bez izredzēm uz samērīgu summu ienākumos.

Olimpiskajā centrā 2018.gadā noslēdzās peldbaseina renovēšana. Baseinus jau drīkst atvērt peldētājiem, bet jāņem vērā, ka vienam cilvēkam jānodrošina 12 kvadrātmetru ūdens virsmas platība. Olimpiskā centra peldbaseinu Gemze nosauca par vienu piektdaļu visas mājas, tādēļ, to atverot, tiek iedarbinātas visas sistēmas ar attiecīgiem izdevumiem. Gemze uzskata, ka

vienkāršāk jaunajiem darbības nosacījumiem var pielāgoties mazāki sporta centri ar noteiktu specializāciju. 

Savukārt "DCH studija" ir sporta centrs, kur nodarbojas ar fiziskās sagatavotības treniņiem. Klātienes nodarbības studijas telpās šonedēļ norisinās pirmo reizi kopš 12. marta. Treniņā atļauts piedalīties tikai 24 cilvēkiem un drošības apsvērumu dēļ ir liegts izmantot dušas. Dīkstāves mēnešos daži treneri rīkoja treniņus internetā, tomēr finansiāli tas nav bijis vienkāršs laiks.

“DCH studijas” treneris Kaspars Ozoliņš paskaidroja, ka darbība atsākas brīdī, kad ir jau gandrīz vasara, kas fitnesa industrijā ir klusais laiks. Apmeklējums pašlaik ir būtiski zemāks un arī treniņu skaits dienā ne tuvu nav tik liels, kā pirms pandēmijas izraisītās krīzes. 

Olimpiskajā centrā atrodas arī viena no divām Latvijas futbola hallēm. Divus mēnešus esot dīkstāvē, Olimpiskā centra iekrājumi tūlīt beigsies. Protams ienākumu šajā laikā nav bijis, bet vairākus maksājumus ir izdevies atlikt. Gemze atzina, ka 

finanšu robs Olimpiskā centra darbībā jau tuvojas pus miljonam eiro.

Olimpiskais centrs ir atlicis nodokļu un kredītu maksājumus, kā arī apturējis saistības pret saviem sadarbības partneriem. 

Tikmēr par nozari atbildīgās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs pastāstīja, ka paredzēts valdībai lūgt papildu finanses, lai atbalstītu lielās sporta bāzes, tostarp arī Olimpisko centru Rīgā. 

Ne tik lielas sporta iestādes kā Rīgas olimpiskais centrs durvis atvērs pavisam drīz. Rīgas dome savā pārvaldībā esošos peldbaseinus neatvērs, turpretim Jelgavas peldbaseinā jau notiek nodarbības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti