Sporta nozarē sadala 5 miljonus eiro krīzes kompensācijās, valdība par finansēm vēl lems

Sporta dzīve Latvijā ir atgriezusies ierastākā ritmā, arvien ievērojot pandēmijas dēļ noteiktos dažādos ierobežojumus. Valdošās koalīcijas partneri ir iezīmējuši piecus miljonus eiro sportam, lai nozare veiksmīgāk atkoptos pēc koronavīrusa pandēmijas, un Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP) trešdien vienojās, kā pašlaik vēl nepiešķirto naudu varētu sadalīt. 

Naudu organizācijas drīkstētu lietot iepriekš paredzētiem mērķiem, tai skaitā arī sporta infrastruktūras atbalstam. Sporta veidu federācijas Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) bija vērsušās ar 9,6 miljonu eiro pieprasījumu, taču pirms mēneša aprēķinos tika ņemti vērā sliktākie dīkstāves scenāriji. 

Sporta nozarē cer uz papildu finansēmInita Kresa-Katkovska

  Saeimas sporta apakškomisijas vadītājs Sandis Riekstiņš (Jaunā konservatīvā partija) iepriekš atzina, ka sports, salīdzinot ar citām nozarēm valstī, nebaudīs privilēģijas un par katru piešķirto valsts finansējuma eiro pretī būs jāiesniedz detalizēta izlietojuma atskaite. Lai gan  ārkārtas situācija valstī netika pagarināta, ar ierobežojumiem vēl būs jārēķinās vismaz vairākus mēnešus. 

  Viens no LNSP izskatāmajiem jautājumiem bija jau pieminēto 5 miljonu eiro sadalījums sporta nozarei pandēmijas seku likvidēšanai.

  Nauda paredzēta gan sporta infrastruktūras nodrošinājumam un augstas klases sportam, gan federāciju darbības nodrošināšanai, atbalstam paralimpiskajai kustībai un tautas sportam, kā arī jaunatnes un augstskolu sportam. 

  Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Einars Fogelis pastāstīja, ka 2 miljoni eiro nonāktu Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK), kur 1,4 miljoni eiro paredzēti augstas klases sportistiem, kas gatavojas Tokijas un Pekinas spēlēm. Savukārt 600 000 eiro novirzītu tehniskajai programmai sporta federāciju atbalstam, gatavojoties ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā 2022.gadā. 

  LSFP pienāktos 1,438 miljoni eiro, ko pēc kritērijiem sadalītu sporta veidu federācijām pamatdarbības atbalstam. Kritēriji paredz ņemt vērā sporta veida masveidību un rīkoto sacensību skaitu gan pašmāju līmenī, gan starptautiski. Apmēram 200 000 eiro no LSFP paredzētās summas novirzītu neolimpisko sporta veidu izcilības programmām. "Plānots atbalstīt tehnisko sporta veidu un, protams, arī masveidīgo, tas ir - orientēšanās sporta labākos atlētus," paskaidroja Fogelis.

  IZM Sporta departamenta vadītājs Edgars Severs atzina, ka diskutēts arī par konkursu pusmiljona eiro apmērā tautas sporta, skolu jaunatnes un augstskolu pasākumu organizēšanai Latvijā. Konkursam varēs pieteikties caur sporta veidu federācijām, klubiem un citām organizācijām.

  Paredzot 2,6 miljonus eiro sporta infrastruktūras attīstībai, tika panākta vienošanās rekomendēt atbalstam valdībā piecus objektus,

  pastāstīja Severs. "Daugavas" stadionam Rīgā nepieciešams atjaunot vieglatlētikas sektoru segumu un centrālo laukumu, kam paredzēts viens miljons eiro. Tikpat liela summa plānota arī Murjāņu Sporta ģimnāzijai stadiona seguma atjaunošanai un telpu remontiem, kā arī airēšanas sporta skolas laivu bāzes sakārtošanai Jūrmalā, lai mācību iestāde varētu sagatavoties akreditācijai. 

  Sporta centram "Mežaparks" līdzās Eiropas fondu līdzekļiem pienāktos 300 000 eiro ēku energoefektivitātes paaugstināšanai. Naudu piešķirtu arī sporta centram "Kleisti" jumta labošanai, savukārt neliela, bet svarīga summa - 3000 eiro - ieplānota LSPA vieglatlētikas manēžas rekonstrukcijas projekta izstrādei. 

  LNSP sēdē apstiprināja iespējamo izdevumu pozīcijas un, iespējams, ka 30.jūnijā valdībā jau lems vai nu par daļu, vai par visiem 5 miljoniem eiro sportam paredzēto līdzekļu Covid-19 krīzes mazināšanai.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Sporta politika
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti