Rīgā sāk «Daugavas» stadiona attīstības otro kārtu, taps arī ledus halle

"Daugavas" stadionā Rīgā sākta attīstības otrā kārta, kurā būvēs ledus halli, atjaunos centrālo sporta laukumu futbolam un vieglatlētikai, bet turpinājumā taps vieglatlētikas manēža, trešdien informēja projekta “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” īstenotāji. 

Stadiona attīstības otrajā kārtā izsludina iepirkumu procedūras ledus halles būvprojekta un būvniecības ieceres-apliecinājumu kartes izstrādei stadiona centrālā sporta laukuma atjaunošanai. Līgumus plānots noslēgt 2018.gada novembrī. Savukārt 2018.gada nogalē tiks izsludināts iepirkums par vieglatlētu ilgi gaidītās manēžas būvprojekta izstrādi.

"Daugavas" stadiona valdes loceklis Elmārs Martinsons nešaubās, ka 2021.gada pasaules hokeja čempionāts tiks sagaidīts ar jaunu ledus halli, kurā paredzēti divi ledus laukumi treniņiem un 600 skatītāju sēdvietas. Savukārt stadiona futbola laukumam būs apsildāms zāliens un jauna laistīšanas sistēma. Arī vieglatlētikas skrejceliņos un sektoros būs ievērojamas pārmaiņas, lai tie pilnībā atbilstu Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) otrās kategorijas laukumam.

Vadlīnijas un priekšlikumus ilgtspējīgiem risinājumiem "Daugavas" stadiona teritorijas attīstīšanā vienotā un funkcionālā vidē sniedza starptautiski atzīti arhitekti no Vācijas, Nīderlandes un Lietuvas ar lielu pieredzi sporta būvju projektēšanā pasaulē. Visi projektēšanas risinājumi atbildīs Rīgas pilsētas vēsturiskā centra un UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsardzības zonas prasībām.  

Pēc Augusta Deglava ielas pārvada rekonstrukcijas jaunizveidotais ceļš zem pārvada savienos "Daugavas" stadiona teritoriju ar Vagonu ielu. Tas atvieglos specializētā un pasākumu organizatoru transporta nokļūšanu stadiona teritorijā, kā arī pildīs gājēju ceļa funkcijas lielo pasākumu norises laikā.

Visi darbi tiek veikti Eiropas Savienības fondu projekta “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” ietvaros. Kopējais projekta finansējums no dažādiem avotiem ir 61 965 627,85 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti