FOTO: Rīgā ekspluatācijā nodod «Daugavas» stadiona jauno vieglatlētikas manēžu

Ar Būvniecības valsts kontroles atzinumu ekspluatācijā pieņemta "Daugavas" stadiona daudzfunkcionālā vieglatlētikas manēža – apmeklētājiem SIA "Latvijas Nacionālais sporta centrs" jauno sporta ēku atvērs 2024. gada sākumā. 

Daudzfunkcionālā vieglatlētikas manēža ir ļoti gaidīts objekts, kas nodrošinās modernus treniņu un sacensību apstākļus gan profesionāliem sportistiem, gan sniegs iespēju vispusīgai bērnu un jauniešu, kā arī paralimpiskā sporta attīstībai.

Vieglatlētikas manēža būvēta, ievērojot Latvijas un starptautisko profesionālā sporta organizāciju projektēšanas vadlīnijas un atbilstoši starptautiskās vieglatlētikas jumtorganizācijas "World Athletics" noteikumiem, kas ļauj to sertificēt augsta līmeņa sacensību norisei. Būvniecībā tika ievēroti vides pieejamības standarti, plānošanā iesaistot arī attiecīgo sporta veidu pārstāvjus, lai racionāli pielāgotu telpas un iekārtas dažādām vajadzībām.

Manēža primāri paredzēta treniņiem un sacensībām vieglatlētikas disciplīnās, savukārt ārpus tām – komandu sporta veidu, tostarp volejbola, florbola, handbola un telpu futbola treniņiem un sacensībām. Manēžā būs pieejama trenažieru zāle, plašas sportistu, treneru un tiesnešu ģērbtuves, masāžas telpas, sauna, sportistu atpūtas telpas, pirmās palīdzības un dopinga kontroles telpas.

Atsevišķas telpas paredzētas sacensību organizatoriem un sporta inventāra uzglabāšanai. Savukārt ēkas ziemeļu pusē atrodas bobsleja starta estakāde treniņu vajadzībām.

Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Arnis Lagzdiņš ir gandarīts par jauno būvi, kas palīdzēs sportistiem tiekties pēc jauniem sasniegumiem.

"Šie ir svētki plašajai vieglatlētikas saimei. Esam ilgi gaidījuši šo notikumu," paskaidroja Lagzdiņš. "Paldies visiem iesaistītajiem par jaunu mājvietu vieglatlētiem, kur tiks sasniegti jauni rekordi un atzīstami rezultāti."

Savukārt izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība") uzsvēra, ka mūsdienīgas telpas veicina bērnu un jauniešu interesi vairāk iesaistīties fiziskās aktivitātēs, it īpaši sporta gaitu sākumā. 

Skatītāju tribīņu izvietojumu manēžā būs iespējams mainīt atkarībā no pasākuma veida ar vairāk nekā 1600 sēdvietu pieejamību. Ēkas multifunkcionalitāte nodrošinās iespēju tur rīkot arī koncertus, izstādes un sarīkojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti