Paralimpieši kritizē «Daugavas» stadiona vides pieejamību, būves saimnieki nepiekrīt

Nesen pēc rekonstrukcijas atklātajā „Daugavas” stadionā Rīgā nav pietiekami padomāts par vides pieejamību cilvēkiem ratiņkrēslā, tā novērojuši un uzsver Latvijas labākie paralimpieši. Viņi pēc viesošanās stadionā izteikuši savus secinājumus un ieteikuši, kas jāuzlabo. Stadiona vadība to sola ņemt vērā, bet noliedz, ka būtu pieļautas kļūdas.

„Daugavas” stadiona svinīgajā atklāšanā pēc rekonstrukcijas pirmās kārtas maija beigās piedalījās arī divi paralimpieši, kuri ikdienā pārvietojas ratiņkrēslā – Diāna Dadzīte un Aigars Apinis. Pirmo reizi apskatot vides pieejamību stadionā, abi to novērtēja un deva arī savus ieteikumus, kas būtu jāuzlabo. Savukārt otrdien Apinis LTV7 ēterā kritizēja stadiona vides pieejamību cilvēkiem ratiņkrēslā. 

"Daugavas" stadionu kritizē par vides pieejamībuMārtiņš Kļavenieks

Stadiona valdes loceklis Elmārs Martinsons sarunā ar Latvijas Radio uzsvēra, ka par nepilnībām uzzinājis pēc televīzijas sižeta noskatīšanās. Vides pieejamības risinājumus stadionā izstrādāja kopā ar Aigaru Apini un invalīdu un viņu draugu apvienību „Apeirons”.

Martinsons gan uzskata, ka paralimpieši ar mediju starpniecību meklē utis, jo ir sadzīviski uzlabojamas lietas, ko vēl būs iespēja paveikt. "Nav kļūdu un nav kaut kas nepietiekami izbūvēts," viņš teica. "Daugavas" stadionu Martinsons raksturoja kā modernāko Baltijā vides pieejamības ziņā.

Turpretim Apinis televīzijas sižetā uzsvēra, ka stadionā ir nepietiekams liftu skaits, maz norāžu gaiteņos un citas nepilnības. Diāna Dadzīte, kura arī piedalījās atklāšanā, daļēji piekrīt Apiņa teiktajam, taču uzsver, ka ir arī labas lietas. Viņasprāt, ir kaut kas darīts, bet nav līdz galam padarīts. Ja stadionā ierastos 10 cilvēki ratiņkrēslos, uz labierīcībām būtu liela rinda, savukārt tribīnēs ratiņkrēslu vietām nav norobežojošu margu, un ir risks uzkrist virsū citiem skatītājiem. Viņa aicina vairāk piedomāt par vides pielāgojamību. 

Invalīdu un viņu draugu biedrības „Apeirons” vides pieejamības speciālista viedokli Latvijas Radio uzzināt neizdevās, bet Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas "Sustento" pārstāvis Jānis Čačs pastāstīja, ka visbiežāk būvnieki vai projektētāji vispirms izdarot visu, un tikai tad konsultējoties ar viņiem. "Sustento" ir izstrādājuši un iesnieguši Labklājības ministrijai vadlīnijas, bet tajās nav precīzi norādīts, cik liftu vai tualešu jābūt konkrētā izmēra objektā.

„Daugavas” stadiona vadība sola novērst trūkumus vides pieejamībā, uzverot, ka pašlaik ir runa par niansēm, kuras uzskatāmi redzamas vien tad, kad stadions tiek izmantots. Jau šajā nedēļas nogalē „Daugavas” stadionā Latvijas futbola virslīgas mājas spēli aizvadīs „Metta/LU” komanda, bet pēc tam jau to pārņems dziedātāji un dejotāji, kuri pulcēsies uz tradicionālajiem Dziesmu un deju svētkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti