Par 2,19 miljoniem eiro rekonstruēs Kuldīgas sporta skolu un izbūvēs jaunu peldbaseinu

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa un būvuzņēmēja "Abora" valdes loceklis Juris Kravalis otrdien, 14.jūlijā parakstīja līgumu par Kuldīgas novada sporta skolas rekonstrukciju un peldbaseina būvniecību, kas kopumā izmaksās 2,19 miljonus eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), aģentūrai BNS pavēstīja novada domes pārstāve Kristīne Duļbinska.

Paredzams, ka būvdarbus pabeigs 18 mēnešu laikā.

Pašvaldība nolēmusi vecpilsētas kvartālu, kurā atrodas sporta skola, sakārtot līdzīgi kā vecpilsētas kvartālu ap vēsturisko sinagogas ēku. Sporta skolas ēku kompleksam ieplānota jauna piebūve peldbaseina vajadzībām un sagaidāms, ka tā iekļausies kopējā vecpilsētas ansamblī.

Iecerēts, ka jaunā baseina garums būs 25 metri. Izbūvēs arī divas pirtis un SPA procedūru telpas.

Duļbinska norādīja, ka sporta skolas ēkā esošais fiziski un morāli novecojušais baseins ir slēgts tā neatbilstošā tehniskā stāvokļa dēļ, līdz ar to novada iedzīvotājiem nav pieejami peldbaseina pakalpojumi. Skolas ēkas baseina daļa tās ierobežoto izmēru dēļ nav pielāgojama jaunā baseina izmēru un tehnoloģiskajām prasībām.

Rekonstruējot sporta skolu, iecerēts nodrošināt mūsdienu prasībām atbilstošas telpas skolas riteņbraukšanas nodaļai, izveidojot velosipēdu noliktavas, velosipēdu darbnīcu un ģērbtuves, kā arī iekārtot mūsdienīgas apmācību telpas šaha un dambretes nodarbībām. Sakārtota tiks arī skolas sporta zāle, informēja domes pārstāve.

Ēka Kalna ielā 6, kur atrodas vairākas sporta skolas nodaļas, ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa "Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs" un valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa "Kuldīgas senpilsēta" daļa. Kuldīgas sporta skolas ēku komplekss izvietots starp Kalna un Jelgavas ielu.

Sporta skolas rekonstrukcijas un jauna peldbaseina būvniecības būvprojekta autors ir "Diānas Zalānes projektu birojs". Būvuzraudzību objektā veiks uzņēmums "Būves un būvsistēmas".

Otrdien, 14. jūlijā, Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa un galvenā būvuzņēmēja SIA „Abora” valdes loceklis Juris Kravalis parakstīja līgumu par Kuldīgas novada Sporta skolas rekonstrukciju un peldbaseina būvniecību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti