Igaunijā aicina diskutēt par dopinga lietošanas sportā kriminalizēšanu

Igaunijā varētu ieviest kriminālatbildību par dopinga lietošanu sportā, tomēr pirms lēmuma pieņemšanas nepieciešama plaša diskusija, uzklausot sporta organizāciju pārstāvjus, par valsts Tieslietu ministrijas padomnieces Annas Krūsemendas teikto otrdien vēstīja Igaunijas sabiedriskais medijs ERR. 

Lai izvērtētu sodu sistēmu par dopinga lietošanu, Igaunijā plāno sanāksmi, kurā piedalīsies sporta sabiedrības un dažādu ministriju pārstāvji. Igaunijā līdz šim paļāvās uz sporta sabiedrības spēju dopinga jautājumus atrisināt savā vidē.

"Līdz šim pieņēmām, ka sportistu sodīšanu pietiekamā mērā regulē sporta noteikumi, kas paredz iespēju atņemt tiesības startēt un pārskatīt atbalstu, kas var apturēt karjeru sportā, un tas ļoti izmaina dzīvi," teica Krūsemenda. "Tā noteikti nav tikai Tieslietu ministrijas atbildība [pieņemt lēmumu], dažādu aspektu izvērtēšanai pirms lēmuma pieņemšanas nepieciešama plašāka diskusija."

Pagājušajā nedēļā likumsargi Austrijā antidopinga operācijā pasaules čempionātā Zēfeldē aizturēja piecus slēpotājus, tostarp igauņus Karelu Tamjervu un Andreasu Vērpalu. Visi aizturētie atzina vainu asins dopinga lietošanā un pēc liecību sniegšanas policija viņus atbrīvoja, bet izmeklēšana lietā turpinās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti