Ar vērienīgu atklāšanu startē programmas «Sporto visa klase» sestā sezona

Plašā atklāšanas ceremonijā piektdien "Arēnā Rīga" pulcējās gandrīz 8000 dalībnieku no visas Latvijas, kas iesaistījušies programmā “Sporto visa klase”. Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā programma tiks īstenota sesto sezonu, piecas reizes nedēļā sporta stundās iesaistot vairāk nekā 8300 bērnu no visiem Latvijas reģioniem.

"Sporto visa klase" izturējusi laika pārbaudi un iesaista arvien vairāk dalībnieku, Latvijas Radio pastāstīja LOK ģenerālsekretārs un programmas idejas autors Žoržs Tikmers. Viņš uzsvēra, ka iesaistītajiem dalībniekiem gan jāsporto, gan labi jāmācās, jo bez pienācīgām sekmēm nav iespējams iekļūt finālsacensībās. Tikmers atgādināja, ka izcils ir ne tikai uzvarētājs, bet katrs, kas tiecas sevi arvien pilnveidot. 

Žoržs Tikmers par programmu "Sporto visa klase"Mārtiņš Kļavenieks

  No sešām pilotklasēm pirmajā gadā “Sporto visa klase” ir izaugusi līdz 371 klasei un vairāk nekā 8300 dalībniekiem no 73 pašvaldībām, uzsvēra LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. Par programmas izaugsmi viņš saka paldies gan bērniem un viņu vecākiem, gan pedagogiem un pašvaldību vadītājiem.

  Atklāšanas pasākumā pasniedza vairākās LOK speciālbalvas. Par aktīvāko pašvaldību nosauca Gulbenes novada pašvaldību, par aktīvāko izglītības iestādi – Olaines 1. vidusskolu, savukārt atsaucīgākās klases audzinātājas gods tika Rīgas Lietuviešu vidusskolas 4.b klases skolotājai Ingrīdai Rimšānei, par atsaucīgāko sporta skolotāju nosauca Aigu Liepkalni no Ķekavas vidusskolas.

  Dalībniekus atklāšanas pasākumā gan priecēja dažādi izklaidējoši elementi, gan kopā ar izcilajiem Latvijas sportistiem Anastasiju Kravčenoku, Aļonu Ostapenko, Jāni Blūmu, Reini Nitišu un Sindiju Bukšu skolēni nodeva svinīgo zvērestu.

  Programmā “Sporto visa klase” paredz iesaistīto skolu 2. līdz 6. klašu skolēniem ik nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvas sporta nodarbības pēc Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātas metodikas, paredzot katrai vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

  Projekta mērķis ir uzlabot skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, motivēt nodarboties ar sportu, kā arī veicināt skolēnu atbildību par sekmēm mācībās.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Sporta politika
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti