Aptauja: Lielākā daļa elites līmeņa sportistu pasaulē jūtas finansiāli nedroši

Sportistu tiesību aizstāvju grupas "Global Athlete" veiktajā elites līmeņa atlētu aptaujā vairāk nekā puse atbilžu sniedzēju savu finanšu situāciju raksturoja kā nestabilu. Aptaujā piedalījās 48 valstu 491 sportists no visiem kontinentiem, vēstīja aģentūra AP. 

Savu finanšu situāciju kā nestabilu raksturoja 58% aptaujas dalībnieku, bet vēl lielāks skaits atzina, ka nesaņem pienācīgu atlīdzību no Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) vai nacionālajām federācijām, kas deleģē atlētus sacensībām. Savukārt 57% aptaujāto uzskata, ka sportistiem būtu jāsaņem samaksa no SOK par dalību olimpiskajās sacensībās.

Apmēram 200 aptaujas dalībnieku sevi raksturoja kā olimpiešus vai paralimpiešus, bet arī pārējie ir augsta līmeņa sportisti, kas pārstāv savu valsti starptautiskās sacensībās. Aptaujas dalībniekiem bija iespēja sniegt plašākus paskaidrojumus savām atbildēm, kur sportisti stāstīja, ka pārtiek no gadījuma darbiem vai vecāku atbalsta, vai arī riskē palikt bez finansējuma, ja svarīgākajās sacensībās nesasniedz labus rezultātus.

Sportisti atzīst, ka daudzas nacionālās federācijas ir centušās uzlabot apstākļus, taču bez īpašiem panākumiem. Lai sabalansētu izdevumus ar ienākumiem, atlēti vāc līdzekļus pūļa finansēšanas platformās vai piedalās dažādās akcijās. 

Savukārt 87% aptaujā piedalījušos uzskata, ka sportistiem pienāktos vismaz puse balstiesību sporta organizācijās, kas pārrauga viņu darbību ietekmējošus jautājumus. Aptaujātie lielākoties ir vienisprātis, ka viņu tiesības dažādās augstākā līmeņa sporta organizācijā tiek respektētas, bet tajā pašā laikā nenodrošina pilnvērtīgu medicīnisko aprūpi un profesionālu pārorientēšanos pēc sportista gaitu beigām. 

Arī daļa aptaujāto, kuri savu finanšu situāciju uzskata par stabilu, to skaidroja nevis ar lieliem ienākumiem, bet prasmi sabalansēt budžetu, vai arī norādīja, ka savu sporta veidu neuzskata par algotu darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt