Lai tuvinātu izvirzītos mērķus, LOSF pārstāvji otrdien piedalīsies Saeimas Sporta apakškomisijas sēdē. LOSF konsultatīvās padomes loceklis Atis Strenga sarunā ar Latvijas Radio uzsvēra, ka organizācijas lielākā vēlme ir pēc ilglaicīga budžeta, lai fonda pamata stipendiātiem nevajadzētu bažīties par izmaksu stabilitāti ilgtermiņā. Tas arī sniegtu stabilitātes sajūtu veterāniem, kam vajadzīga medicīniska palīdzība.
Viens no LOSF atbalsta saņēmējiem olimpiskais čempions bobslejā Jānis Ķipurs uzskata, ka pēc aktīvo sporta gaitu noslēguma augsta līmeņa panākumus guvušajiem sportistiem jāsaņem gana nopietns atbalsts līdzīgi kā kaimiņiem Igaunijā un Lietuvā. Latvijā olimpiskie čempioni saņem no 525 eiro mēnesī par olimpisko bronzu līdz 900 eiro par čempiona titulu.
"Tur vajadzētu būt adekvātam novērtējumam. Kad sportists aktīvo sportošanu ir beidzis, viņš ir savu darbu izdarījis, un tad sabiedrībai būtu jābūt gatavai pateikt tādā veidā paldies," teica Ķipurs. "Tās izcīnītās medaļas jeb supersasniegumi ir piramīdas virsotne."
LOSF palīdz sporta veterāniem un pabalstus izmaksā no valsts piešķirta finansējuma, fondam naudu līdz šim saņemot ar Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) starpniecību. Strenga uzsvēra, ka fondam nav būtiski naudas ceļi, bet galvenais, lai budžetā finansējums būtu paredzēts ilgtermiņā.