VIDEO: Martins Dukurs Siguldā Pasaules kausa posmā vien otrajā vietā

Siguldas trase kļūdas nepiedod - par to sestdien Pasules kausa posmā skeletonā, kas risinās Siguldā, jau pēc pirmā brauciena pārliecinājās brāļi Dukuri. Savā mājas trasē Martins Dukurs ierindojās otrajā vietā, piekāpjoties krievam Ņikitam Tregubovam. Trešajā vietā olimpiskais čempions Sunbins Juns no Dienvidkorejas.

Tikmēr Tomass Dukurs Siguldā ierindojās sestajā vietā, pieļaujot nepiedodami daudz kļūdu, bet trešais skeletonists Ivo Šteinbergs samierinājās ar 11. vietu.

Otrajā braucienā no Latvijas sportistiem pirmais uz starta devās Ivo Šteinbergs. Starts jau padevās labāk, nekā pirmajā braucienā, un arī pašu braucienu viņš aizvadīja stabili, divu braucienu summā uzrādot laiku minūte un 44,19 sekundes.

Ivo Šteinberga otrais brauciens

Pēc brauciena Šteinbergs atzina, ka starts atkal nav izdevies, un līdz ar to arī brauciens bijis lēnāks, nekā varētu būt. Ivo neslēpa, ka bija savā Pasaules kausa izcīņas debijas posmā ielauzties labāko desmitniekā vai pat astotniekā, taču tas nav izdevies.

Intervija ar Ivo Šteinbergu pēc otrā brauciena

Šteinbergs šobrīd studē augstskolā, paralēli strādā, un brīvajā laikā nodarbojas ar skeletonu. “Tāds pusamatieris,” pats par sevi pasmējās skeletonists. Viņš plāno šosezon nobraukt Eiropas kausa posmus, un, ja izdosies, turpināt dalību arī Pasaules kausā.

Tomasam Dukuram arī otrais brauciens padevās mazliet labāk – divu braucienu summā viņa laiks minūte un 42,91 sekunde, kas ļāva pakāpties uz sesto vietu.

Tomasa Dukura otrais brauciens

"Pārāk daudz kļūdu mājas trasē," par savu sniegumu nebija apmierināts Tomass. Vieta esot tāda, kādu esot pelnījis. VIņa mērķs šajā sezonā - labs starts pasaules čempionātā.

Intervija ar Tomas Dukuru pēc sacensībām

Martinam Dukuram otrais brauciens izdevās labāk, nekā pirmais – labāks starts, mazāk kļūdu un rezultātā divu braucienu summā laiks minūte un 42,24 sekundes.

Martins Dukura otrais brauciens

Krievu skeletonistam Ņikitam Tregubovam otrais brauciens nepadevās tik izcils, un divu braucienu summā viņa laiks minūte un 41,37 sekundes, kas par 0,37 sekundēm ir labāk, nekā Martinam.

Pēc brauciena Martins atzina, ka viņa uzvara Siguldā palikusi pirmajā braucienā, pieļautajās kļūdās. Viņš šobrīd brauc ar jaunu kamanu, jo galvenais nav uzvarēt posmos, bet gatavoties tālākiem mērķiem.

Intervija ar Martinu Dukuru pēc otrā brauciena

Pasaules kausa posmā skeletonā, kas risinās Siguldā pirmajā braucienā Martins Dukurs finišēja otrajā pozīcijā, Tomass Dukurs septītajā, bet pasaules kausa jaunpienācējs Šteinbergs 11. pozīcijā. Par pirmā brauciena līderi kļuva krievs Ņikita Tregubovs.

“Jābūt kopā ar mūsējiem,” tā LTV pasaules kausa posmā atzina Latvijas Prezidents Raimonds Vējonis, kurš klātienē atbalstīja Latvijas sportistus. Prezidents pauda, ka Latvija, lai arī maza valsti, tomēr nosaka modi pasaulē gan skeletonā, gan bobslejā, gan kamaniņās.

Intervija ar Raimondu Vējoni

Vējonis arī pauda cerības, ka Stokholmai roku rokās ar Siguldu izdosies izcīnīt tiesības rīkot olimpiskās spēles 2026. gadā.

Pirms otrā brauciena runāt ar LTV gatavs bija arī Siguldas kamaniņu trases direktors un brāļu Dukuru treneris Dainis Dukurs. Viņš pauda cerības, ka brāļiem izdosies labi nobraukt otro braucienu. Apmierināts viņš bija pat Ivo Šteinberga startu, kurš ar 23. startu spēja pacelties uz 11. pozīciju – tendences ir labas.

Intervija ar Daini Dukuru pirms otrā brauciena

Vēl pirms sacensībām Dukurs LTV atklāja, ka darba bijušas pilnas rokas, lai sacensības notiktu augstākajā līmenī, un tagad viss esot gatavs. Savukārt, runājot par dēliem, cik Tomass un Martins ir gatavi startam, Dukurs atzina, ka galvenais mērķis nav uzvarēt. Proti, pēdējais starts Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Latvijas skeletonistus “atsēdināja”, bet tagad ir noticis restarts.

Intervija ar Daini Dukuru pirms sacensībām

Savukārt treneris Mihails Arhipivs LTV atklāja, ka brāļos Dukuros redzot degsmi atspēlēties par neveiksmi olimpiādē. Viņaprāt, startēt mājās nav grūtāk, ja sportisti ir profesionāļi, jo ir jāprot atslēgties no citām lietām un koncentrēties uz sacensībām.

Intervija ar Mihailu Arhipovu

Tomass Dukurs startā devās ar sesto starta numuru. Starta laiks 4,81 sekunde, kas nebūs nebija labākais starta laiks. 13. virāžā Tomass pieļāva kļūdas, kas tālāk izraisīja kļūdu ķēdi, un finiša laiks vien 51,45 sekundes.

Tomasa Dukura pirmais brauciens

“Pašam jāuzlabo sniegums,” pēc pirmā brauciena atzina Tomass, kurš norādīja, ka kļūdas izraisīja tas, ka viņš par agru iebraucis 13. virāžā. “Otrajā braucienā būs savādāk,” norādīja Tomass.

Intervija pēc pirmā brauciena ar T. Dukuru

Tūlīt aiz brāļa startēja Martins, kurš trasi veica 51,17 sekundē, kas pamatīgi atpalika no paša labākā laika.

Martina Dukura pirmais brauciens

“Vairāk neizdevās nekā izdevās,” pēc brauciena pastāstīja Martins. Arī viņš pieļāvis kļūdu 13. virāžā, kas nogalināja ātrumu.

Intervija pēc pirmā brauciena ar M. Dukuru

Pārsteigumu sagāddāja Krievijas skeletonists Tregubovs, kurš uzstādīja jaunu trases rekordu - 50,81 sekundes, kļūstot par pirmo skeletonistu, kurš trasi veicis ātrāk par 51 sekundi.

Ņikita Tregubovs uzstāda trases rekordu

Ivo Šteinbergs, lai arī atšķirībā no brāļiem Dukuriem nepieļāva kļūdas 13. virāžā, tomēr finišēja 52,08 sekundēs.

Ivo Šteinberga pirmais brauciens

Šteinbergs norādīja, ka starta laiks ir bijis slikts, jo nenoturēja nervi – nav bijis psiholoģiski gatavs startam. Taču pašu braucienu novērtēja labi.

Inervija ar Šteinbergu pēc pirmā brauciena

{module id="media" action="itemgallery" itemid="2018-12-485522"

Pieslēgšanās Siguldas trasei nebeigsies, jo plkst. 12.45 trasē dosies bobsleja divnieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Skeletons
Sports
Jaunākie
Interesanti