Nevainīguma prezumpcijas dēļ atceļ Krievijas skeletonistu pagaidu atstādināšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Atsaucoties uz Eiropas Cilvēktiesību konvenciju, Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija (IBSF) atcēla četru Krievijas skeletonistu pagaidu atstādināšanu no sacensībām. IBSF svētdien informēja, ka iepriekš atstādinātie sportisti turpmāk drīkst piedalīties sacensībās.

Tiesības uz taisnīgu tiesu paredz, ka ikviens tiek uzskatīts par nevainīgu, līdz nav pierādīta viņa vaina, vēstīja IBSF. Starptautiskajā federācijā uzskata, ka Kanādas jurista Ričarda Maklarena vadītās Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) ziņojums ir pietiekams pamats turpmākai izmeklēšanai, lai noteiktu sportistu iespējamu lomu dopinga analīžu ietekmēšanā, tomēr pašlaik pierādījumu neesot pietiekami, lai kādus atlētus uz laiku atstādinātu. 

Krievijas sportistu četrotne bija atstādināta līdz 2017.gada 19.janvārim. Aizdomās turētie ir olimpiskais čempions Aleksandrs Tretjakovs, kā arī olimpiskās bronzas īpašniece Jeļena Ņikitina, Marija Orlova un Olga Potiļicina.

Pērnā gada nogalē IBSF informēja par četru Krievijas skeletonistu atstādināšanu no sacensībām Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) veiktās izmeklēšanas dēļ pēc aizdomām par dopinga pārkāpumiem Soču ziemas olimpiskajās spēlēs. SOK 23.decembrī sāka izmeklēšanu pret Soču ziemas olimpiskajās spēlēs startējušiem 28 Krievijas sportistiem, kuri varētu būt iesaistīti manipulācijās ar dopinga analīžu paraugiem.

Disciplināru izmeklēšanu sāka pret atlētiem, kuru dopinga analīžu paraugi liecina par veiktām manipulācijām. Juridisku nosacījumu dēļ SOK atturējās sniegt plašāku informāciju.

Maklarena vadītā WADA komisija iepriekš vēstīja, ka vairāk nekā tūkstoš sportistu Krievijā bija iesaistīti valsts uzturētā dopinga sistēmā. Komisijas ziņojumā bija informācija par 28 analīžu paraugiem, ar kuriem Soču spēlēs notikušas manipulācijas. Ziņojumā tika norādīts uz manipulācijām ar 12 Soču olimpisko medaļnieku analīzēm.

SOK sagaida, ka 28 urīna analīžu paraugus atkārtoti pārbaudīs un sportisti varētu šķirties no olimpiskajām medaļām, ja tiks konstatēti dopinga pārkāpumi. Pašlaik 28 sportistu dopinga paraugi netiek uzskatīti par pozitīviem, tomēr dopinga pārkāpums var būt arī manipulēšana ar analīžu paraugiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti