Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Martins Dukurs: jaunajās skeletona kamanās jūtos labi

Martins Dukurs: Olimpiskās spēles ir galvenais dzinulis

Jaunā skeletona sezona sāksies nedēļu vēlāk, nekā iepriekš plānots, taču skeletona leģenda Martins Dukurs par to neskumst – vairāk laika, lai sagatavotos sezonai.

Raidījumā “Sporta studija” vairākkārtējais pasaules čempions atzina, ka bija apmaldījies testos, un, uzzinot, ka pirmais starts būs nedēļu vēlāk, ieguvis laiku, lai “saliktu visu kopā”. Tiesa gan, skeletona izlase ar plānu maiņām zaudējusi finanšu līdzekļus – iepriekš rezervētā naktsmītne nav gatava atgriezt iemaksāto summu, jo rezervācija atcelta pārāk vēlu, tāpat nācies pārplānot lidojumus, kas līdz ar to izmaksāja dāgāk, bet, salīdzinot ar lielajām izlasēm, Latvijas sportistu finansiālie zaudējumi nav tik lieli.

“Ja es būtu leģenda, tad man jautājumu nebūtu. Bet, tā kā esmu Martins, man ir daudz jautājumu,” par pareizās formulas meklējumiem jaunajai sezonai pastāstīja Martins. Pērn viņa brālim Tomasam Dukuram bijušas jaunas kamanas, kas labi “aizskrēja”, šogad Martins mēģinājis ko līdzīgu, taču cerēto rezultātu tas nedeva. Puiši urbuši, pārtaisījuši, līdz nonākuši pie secinājuma, ka kaut kas fundamentāli jāmaina. Izrādās, nepareiza rāmja konstrukcija.

Uz Ameriku Martins nosūtījis citas kamanas, nekā iepriekš plānots. Kamēr viņam būs pirmie starti, sportista tēvs un treneris Dainis Dukurs rūpēsies, lai tiktu uztaisīta jaunas, Martinam vairāk atbilstošas kamanas. Bet, vai tas izdosies, to redzēs vēlāk.

Martins atzīst: var kāpt uz vecajām kamanām, uz kurām jūtas komfortabli kā uz veca, ērta dīvāna, taču tad nav izaugsmes iespēju. Tāpēc vienmēr ir jābūvē kas jauns, lai atrastu virzienu. Iespējams, atrastu arī virzienu, uz kuru nevajag iet. Viņa mērķis turpmākajās divās sezonās panākt skaidrību, lai nav jautājumu pašā svarīgākajā, proti, olimpiskajā sezonā. Tajā Martins plāno izmantot tikai vienas kamanas un neeksperimentēt.  

Ar šo gadu ir mainījušies skeletona noteikumi attiecībā uz sportista un kamanu kopējo svaru. Martins ir nedaudz pieņēmies svarā, savā ēdienkartē ieviešot arī saldumus. Šobrīd viņš jūtas ļoti labi, bet, vai tas netraucēsies skrējienam, rādīs laiks. Bet tikmēr Tomasam jaunie noteikumi nepatīk, jo jāievēro daudz stingrāki ēšanas paradumi.

Šī būs sezona, kurā Martins vēros arī savus sāncenšus, kā viņus ietekmēs noteikumu izmaiņas. Piemēram, krievu skeletonistam Ņikitam Tregubovam jānomet seši kilogrami – trīs pašam, par trim jāatvieglina kamanas.

Šīs sezonas prioritāte Martinam būs Eiropas un pasaules čempionāti. Ja Pasaules kausa sezona iesāksies labi, viņš centīsies to turpināt un novest līdz galam.

Bet lielais mērķis un dzinulis ir olimpiskās spēles 2022. gadā. Jo Martinam vēl joprojām pietrūkst olimpiskā zelta. Šis arī ir galvenais dzinulis, kas Martinu motivē.

Tiesa gan, Dukuram vēl joprojām patīk skeletons, un esot ļoti grūti no tā atteikties. Viņš pats ironizēja, ka būs no sporta jāpadzen. Taču pagaidām viņš nav gatavs no tā atteikties, arī ņemot vērā, cik grūti un lēni ir nākuši panākumi un kā no nekā ir izaugusi profesionāla attieksme un rezultāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt