Panorāma

Energoresursu cenu kompensācijām plāno 250 miljonus eiro

Panorāma

Panorāma

Prezidents dāvā spēka maizi mūsu olimpiešiem

Brāļi Dukuri saņem spēka rupjmaizi olimpiskajam ceļam, Dainis Dukurs – Valsts prezidenta medaļu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ar spēka rupjmaizes kukuļiem trešdien Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē ceļa vārdus Latvijas olimpiešiem pirms došanās uz Pekinu teica Valsts prezidents Egils Levits. Īpaši emocionāls bija brīdis, kad skeletona aizsācējam Latvijā Dainim Dukuram par mūža darbu pasniedza Valsts prezidenta medaļu.

Estakādē blakus 1200 metru garajai Siguldas bobsleja un kamaniņu trasei trenējas gan mūsu medaļnieki, gan jaunās Skeletona akadēmijas audzēkņi. Te treniņus pirms Pekinas aizvadīs arī skeletonisti Martins un Tomass Dukuri.

Sportisti atzīst, ka uztraukumu rada Covid-19, tādēļ sevi ir īpaši jāsargā, lai līdz startam vispār tiktu. Skeletonisti daudz runā par testiem, bet ar to nav domāti testa braucieni. Vīrusa klātbūtne visai olimpiādei uzliek ciešu respiratoru.

Martins Dukurs uzsvēra, ka svarīgākais ir būt uzmanīgam un tikt uz spēlēm Pekinā. Sportistiem tas ir lielākais izaicinājums, bet paralēli viņi arī trenējas un cenšas pieslīpēt pēdējās niansītes. Dukuri ir gatavi iet uz maksimumu un parādīt savu potenciālu. Martins Dukurs piebilda, ka

olimpiskās spēles nav kūrorts, tādēļ sportisti piecietīs jebko, lai normāli nostartētu.

Cerīgi par olimpiešu startu ir noskaņota nesen dibinātās Skeletona akadēmijas sportiste Dārta Neimane. "Cerams, ka būs zelts," savas gaidas atklāja 14 gadus vecā Siguldas ģimnāzijas audzēkne.

Skeletons Dārtai ir iepaticies – trasē viņa ar katru reizi grib nobraukt aizvien labāk un labāk. Tieši to pašu mūsu sportistiem ziemas olimpiskajās spēlēs novēl visa Latvija. 

"Mēs, visa Latvija, sekosim jums līdzi, jums ir reālas izredzes, un mēs zinām, ka cīnīsieties līdz galam," sportistus uzmundrināja Valsts prezidents Egils Levits. 

Sportistiem tika kārtīgi rupjmaizes kukuļi, bet skeletona aizsācējam un trenerim Dainim Dukuram – Valsts prezidenta medaļa. 

Valsts prezidenta medaļa
Valsts prezidenta medaļa

Dainis Dukurs uz Siguldu atnesa pasaules elpu, un no šejienes Siguldas gars iet pasaulē, uzsvēra Valsts prezidents.

Dainis Dukurs neslēpa, ka apbalvojums viņam ir patīkams pārsteigums.

Pirmo reizi kopš 1936. gada Latvija olimpiskajās spēlēs būs pārstāvēta arī ziemeļu divcīņā. Tas ir sporta veids, kur summējas tramplīnlēkšana un distanču slēpošana. Ziemeļu divcīņā startēs Markuss Vinogradovs, kurš par gaidāmo olimpisko debiju vēl nesatraucas. Viņš atzīst, ka stress būs jau sacensību vietā, bet līdz tam jāturpina trenēties. 

Markusa Vinogradova vectēvs un treneris Agris Kumeliņš saskata, ka skeletonam un kamaniņām Latvijā ir priekšrocības Siguldas trases dēļ, bet ziemeļu divcīņā pašiem sava tramplīna nav. Braukāt uz treniņiem tālāku ceļu ir nogurdinoši un dārgi, turklāt pie kaimiņiem igauņiem Otepē arī ne vienmēr var trenēties, jo vadošie sportisti ir prom, bet viena gribētāja dēļ tramplīnu vaļā never.

Pēc Valsts prezidenta došanās atceļā treniņi Skeletona akadēmijā turpinājās. Skeletonists Tomass Dukurs uzsvēra, ka tas ir sporta veida turpinājums, jo pašreizējie līderi jaunāki nepaliek, bet tradīcijas ir jāturpina, lai tās neapsīktu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti