Riteņbraucējs Skujiņš kļūst par pasaules tūres velobrauciena kalnu karali

ASV pilsētā Sakramento prestižajā pasaules tūres daudzdienu velobrauciena “Amgen Tour of California, pēdējā posmā uzvaru lielās grupas finiša spurtā izcīnīja Fernando Gaviria, bet Toms Skujiņš ierindojās 55. vietā. Kopvērtējumā Skujiņš tūri noslēdza cienījamajā 19. vietā, kā arī kļuva par pirmo latvieti, kuram izdevies triumfēt pasaules tūres daudzdienu velobraucienu kalnu karaļa kopvērtējumā, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Pēdējā posmā 112 tūri turpinošos dalībniekus sagaidīja 143 kilometru gara distance. Trasē nebija neviena kategoriju kāpumu vai arī kalnu starpfinišu. Tas atviegloja “Trek–Segafredo” komandas Latvijas riteņbraucēja Skujiņa lielisko iespēju kļūt par kalnu karali. Iepriekšējā posmā carnikavietis pārņēma vadību šajā prestižajā vērtējumā.

Latviešu riteņbraucējs noslēdzošajā posmā finišēja lielajā grupā, tiekot ierindots 55. vietā. Visaugstāk no Toma komandas biedriem ierindojās ASV sportists Kjels Reidžmens, kurš noslēdza labāko desmitnieku.

Kopvērtējumā par tūres uzvarētāju kļuva kolumbietis Egans Bernals no “Sky”. Viņš par vienu minūti un 25 sekundēm apsteidza savu tuvāko sekotāju Tīdžeju Van Garderenu (“BMC”). Toms Skujiņš starp 112 finišu sasniegušajiem sportistiem kopvērtējumā ieņēma 19. vietu. No uzvarētāja viņš atpalika par 8 minūtēm un 10 sekundēm. Skujiņš saņēma arī 20 UCI pasaules ranga punktus.

Īpaši jāizceļ carnikavieša uzvara kalnu karaļa vērtējumā. Līdz šim nevienam latvietim pasaules tūres velobraucienu kopvērtējumā nebija izdevies gūt šo vērā ņemamo titulu. Toms par vienu punktu apsteidza otrās vietas ieguvēju Evanu Hofmanu (“Rally Cycling”). Aktīvākā braucēja vērtējumā mūsu riteņbraucējam sestā vieta, bet komandu ieskaitē “Trek–Segafredo”, piekāpjoties tikai “Sky” komandai, ieņēma otro vietu.

Toms Skujiņš Kalifornijas tūrē startēja ceturto reizi karjerā. 2015. un 2016. gadā viņš izcīnīja uzvaras šo sacensību posmos. Pērn, pēc piedzīvotā kritiena otrajā posmā, Skujiņš bija spiests izstāties, bet šajā gadā izcīnīja uzvaru sacensību trešajā posmā.