Pašmāju riteņbraucēji Rīgas velomaratonā ieņem pjedestāla zemākos pakāpienus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pirmoreiz pēdējos gados par Rīgas velomaratona uzvarētāju svētdien kļuva ārvalstu sportists – lietuvietis Pauļs Šiškēvičs sporta distances finišā bija ātrāks par Klāvu Rubeni un Deinu Kaņepēju, kuri ieņēma vietas uz goda pjedestāla zemākajiem pakāpieniem, informēja organizatori.

Sporta distancē riteņbraucēji veica piecus apļus, pievārējot 80 kilometru distanci. Negaidīti ātrākais bija Lietuvas komandu “Staki Baltic Vairas” pārstāvošais Šiškēvičs, kurš trešajā aplī veica izrāvienu un vienubrīd turējās vairāk nekā 30 sekunžu atrāvienā. Vēlāk lietuvieti noķēra lielā grupa, bet pēdējā aplī līderu lomā cīņu turpināja astoņi sportisti. Dažus kilometrus pirms finiša no grupas aizbēga Šiškēvičs un “Rietumu Delfin” jaunais sportists Rubenis. Finišā 11. novembra krastmalā ātrāks bija lietuvietis, aiz sevis atstājot Rubeni. Trešo vietu ieņēma vēl viens “Rietumu Delfin” braucējs Kaņepējs.

Sporta braucienā dažādās vecuma grupās tika sadalītas Latvijas čempionāta medaļas veterāniem. Pirms starta Sporta distances dalībniekiem novēlējuma vārdus un uzmundrinājumu teica pazīstamais “Eurosport” riteņbraukšanas sacensību komentētājs Sergejs Kurdjukovs, kurš Rīgā ieradās pēc rīkotāju uzaicinājuma. Lai gan pazīstamās balss īpašnieks sākotnēji bija domājis pats startēt, šoreiz sacensību garu Rīgā izjust viņam liedza nesen gūtā trauma.

Velomaratonā kuplākais dalībnieku pulks bija Tautas braucienā 32 kilometru distancē, kur ritēja cīņa par Rīgas mēra kausiem. Tos savā īpašumā ieguva Juris Mikulens un Justīne Brūvere-Kaupe.

Rīgas velomaratonā dažādās distancēs devās vairāk nekā 2000 riteņbraukšanas entuziastu. Šogad velobraucēji trasē devās ar saukli “Par zaļāku Rīgu!”, bet starts un finišs bija Rīgas sirdī – 11. novembra krastmalā. Velomaratonā varēja piedalīties arī ģimenes braucienā 16 kilometru distancē. Pēc finiša katrs braucējs saņēma Rīgas velomaratona piemiņas medaļas.

Vairāki simti dalībnieku startēja “Nutrilite” komandā, tādējādi ziedojot līdzekļus labdarībai. Pagājušajā gadā Rīgas velomaratona rīkotāji kopā ar kompāniju “Amway” uzsāka sociālas palīdzības kampaņu, kurā dalībnieki, reģistrējoties “Nutrilite” komandā, ziedoja līdzekļus un palīdzēja talantīgajam Latvijas sportistam Gustavam Pētersīlim atveseļošanās procesā pēc smagas traumas. 

“Toyota” Rīgas velomaratonu rīkoja Igo Japiņa sporta aģentūra sadarbībā ar Rīgas domi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti