Latvijas riteņbraucēji Eiropas čempionātā netiek TOP 50

Latvijas riteņbraucējs Emīls Liepiņš trešdien Francijā notiekošajā Eiropas čempionātā grupas braucienā ierindojās 56.pozīcijā, kamēr par uzvarētāju tika kronēts itālis Džakomo Nicolo. Vīriešu grupu brauciena sacensībās sportistiem trešdien bija jāmēro 177,45 kilometrus gara distance, kurā bija vairāki pauguri, taču iztika bez augstiem kāpumiem.

Distanci visātrāk mēroja itālis Nicolo, kurš finišēja pēc četrās stundās 12 minūtēs un 23 sekundēs, lielajā grupā apsteidzot francūzi Arno Demāru un Paskālu Akermanu no Vācijas. Zīmīgi, ka itāļiem uzvaru Eiropas čempionāta grupas braucienā izdevies izcīnīt jau pēdējos trīs gadus. Pērn to paveica Elia Vivjāni, bet vēl gadu iepriekš - Mateo Trentins.

No latviešiem visaugstāko rezultātu sasniedza Liepiņš, kurš līderim zaudēja vienu minūti un 16 sekundes, ierindojoties 56.pozīcijā. Viņa komandas biedrs Viesturs Lukševičs ierindojās 63.vietā un no uzvarētāja atpalika par piecām ar pusi minūtēm. Tikmēr Māris Bogdanovičs finišu nesasniedza.

Distanci trešdien kopumā mēroja 100 riteņbraucēji, bet sacensībām sākotnēji bija pieteikti 153 sportisti.

Ceturtdien sacensības aizvadīs U-23 vīru konkurences sportisti. Latvijas izlasi U-23 grupas braucienā pārstāvēs Mārtiņš Pluto un Pauls Rubenis.

Jau ziņots, ka Latvijas riteņbraucēja Līna Svarinska trešdien Francijas pilsētā Pulē uzrādīja 45.rezultātu Eiropas U-23 čempionātā grupas braucienā. U-23 braucēju konkurencē Svarinska no uzvarētājas itālietes Elizas Balsamo atpalika par minūti un 33 sekundēm.

Dienu iepriekš individuālajā braucienā Svarinska ierindojās pēdējā, 21.pozīcijā.

Latvijas izlasi vīru elites konkurencē pārstāv Emīls Liepiņš, Māris Bogdanovičs un Viesturs Lukševics, tikmēr U-23 konkurencē startēs Mārtiņš Pluto un Pauls Rubenis. Dāmu U-23 konkurencē Latviju pārstāv Svarinska, bet starp junioriem - Kristiāns Belohvoščiks, Kitija Siltumēna un Marta Petkus.

Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā Francijas pilsētā Pluē norisināsies līdz 28.augustam.

Tieši Pluē pilsētā 2000.gadā par pasaules čempionu šosejas riteņbraukšanā kļuva Latvijas riteņbraucējs Romāns Vainšteins. Šī gada Eiropas čempionāta trase gan veidota citādāka nekā pirms 20 gadiem. Grupas brauciena trasē iekļauti daudzi pauguri, tomēr lielie kalni izpaliks.

Sākotnēji Eiropas čempionāta šosejas riteņbraukšanā norise bija plānota Itālijas pilsētā Trento no 9. līdz 13.septembrim. Tomēr 2.maijā organizatori, vērtējot tā brīža aktuālo situāciju Itālijā ar vīrusa Covid-19 straujo izplatību, pieņēma lēmumu Trento sacensības nerīkot. Vēlāk vasarā Eiropas Riteņbraukšanas savienība informēja, ka čempionāts varēs norisināties. To rīkot apņēmās Francijas ziemeļrietumu pilsēta Pluē.