Riteņbraucējs Skujiņš sasniedz 13.vietu Eiropas čempionātā

Latvijas sportists Toms Skujiņš svētdien Nīderlandē Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā izcīnīja 13.vietu grupas braucienā, Mārtiņš Pluto finišēja 60.pozīcijā, kamēr par čempionu tika kronēts francūzis Kristofs Laports.

Grupas braucienā riteņbraucēji veica nepilnus 200 kilometrus, distances otrajā pusē mērojot sešus apļus un katrā no tiem pārvarot mākslīgi veidoto pauguru ar nelielu bruģa sektoru, tajā skaitā arī finišā.

Dienas atrāvienā piedalījās sportisti, kuri nepretendēja uz augstvērtīgu rezultātu un apmēram 30 kilometrus pirms finiša pēdējie bēgļi tika panākti. Pēc tam iniciatīvu uzņēmās pa diviem riteņbraucējiem no Beļģijas, Nīderlandes, Francijas un Dānijas izlasēm, kā arī pa vienam sportistam no Norvēģijas un Itālijas, bet 12 kilometrus pirms finiša solo atrāvienā devās Laports.

Kilometru pirms finiša sekojošajā grupā tempu kāpināja abi beļģi un noslēdzošajos metros panāca Laportu, taču francūzis savus līderpozīciju spurtā noturēja. Viņam sekoja beļģis Vouts van Ārts, nīderlandietis Olavs Koijs un beļģis Arno de Lī, pirmajai četrotnei finišējot četrās stundās 15 minūtēs un 50 sekundēs.

Skujiņš bija grupā, kas zaudēja 40 sekundes un ierindojās 13.vietā, kas deva 30 UCI punktus. Pluto bija starp riteņbraucējiem, kuri atpalika sešas minūtes un 24 sekundes.

30 gadus vecais Laports ir arī pērnā gada pasaules vicečempions grupas braucienā.

Skujiņš, kurš aizvada karjeras augstvērtīgāko sezonu, esot pasaules ranga labāko 50 braucēju vidū, šajās sacensībās ir Latvijas izlases līderis, bet sprinterim Pluto atvēlēta viņa palīga loma, ja negadītos izdevīga situācija, lai ieņemtu augstu vietu pašam. Emīls Liepiņš pirms nedēļas Francijā piedzīvoja smagu kritienu "Pas de Calais" velobraucienā un Eiropas čempionātā nestartēja.