RK «Ovāls» un «Garkalne/Livonia» sasniedz Latvijas regbija čempionāta finālu

Latvijas regbija čempionāta finālā spēlēs valsts abas spēcīgākās komandas RK ''Ovāls'' un ''Garkalne/Livonia'', kļuva zināms pēc sestdien aizvadītajiem pusfināliem, informēja Latvijas Regbija federācija. RK ''Ovāls'' Juglā ar 47:12 uzvarēja ''Burtnieki/Fēnikss'', bet ''Garkalne/Livonia'' Upesciemā svinēja uzvaru ar 32:22 pār ''Eži''/LMT.

Abas finālistes arī pagājušajā gadā ieņēma pirmās divas vietas čempionātā, kad pirmo reizi pie titula kluba vēsturē tika ''Garkalne/Livonia'', kas šovasar pārspēja RK ''Ovāls'' arī Latvijas kausa finālā.  Šogad savstarpējās spēlēs čempionātā katra no šīm komandām guva pa uzvarai un pa reizei zaudēja.

Finālspēle 11. oktobrī notiks Upesciemā, kur spēli par bronzas medaļām pirms tam aizvadīs ''Burtnieki/Fēnikss'' un ''Eži''/LMT. Nākamsestdien risināsies arī spēle par piekto vietu, kurā sacentīsies komandas, kas cieta zaudējumus ceturtdaļfinālā - ''Ulre''/Ķekavas NSS un ''Eži''/LMT-2.

Pusfinālu Juglā valmierieši bija spiesti sākt bez sava trenera Kristapa Staņas, kuram ceļā radās tehniskas problēmas ar automašīnu, un arēnā viņš ieradās īsi pirms puslaika beigām, kad ''Ovāls'' jau bija guvuši 25 punktus, bet ''Fēnikss'' vēl arvien bija uz nulles. Vairākkārt spēle uzliesmoja asumi, taču ar abu komandu spēlētāju pūlēm tie nepārauga lielākās problēmās. Āris Kaģis no ''Burtnieki/Fēnikss'' divreiz saņēma dzelteno kartīti, kamēr ''Ovāls'' komandā to parādīja Vitālijam Haleckim un Andrim Lazdānam.