Latvijas U-18 izlases regbisti ar zaudējumu startē Eiropas čempionātā

Latvijas U-18 regbija izlase sestdien Francijā ar 5:22 zaudēja ar pirmo numuru izliktajiem Čehijas vienaudžiem pirmajā spēlē Eiropas čempionātā, liecina organizatoru informācija. Pēc zaudējuma ceturtdaļfinālā Latvijas regbisti B divīzijā vēl var pacīnīties par 5.vietu.

(papildināts ar Latvijas izlases nākamajiem pretiniekiem)
Vienīgos punktus spēlē Latvijas izlase guva ar piezemējumu pirmajā puslaikā, kas beidzās ar pretinieku pārsvaru 10:5. Savukārt Čehijas jaunieši uzvaru nodrošināja ar četriem piezemējumiem un vienu trāpītu realizācijas sitienu.

Latvijas izlases pretinieki nākamajā kārtā trešdien būs Serbijas regbisti, kas ar 3:28 piekāpās Ukrainai. Mača uzvarētāji turpinās cīņu par 5.vietu, savukārt zaudētāji pretendēs nepalikt pēdējie un pēdējo spēli aizvadīs par 7.vietu. Komanda, kura uzvarēs visās trijās spēlēs, pacelsies uz A divīziju, bet visās trīs cīņās zaudējumus cietusī vienība izkritīs uz C divīziju. Turnīrs ilgs līdz 5. aprīlim.

Pērn Latvijas U-18 regbisti uzvarēja C divīzijas turnīrā un atgriezās B divīzijā, kur nosacītajā rangā izcīna no 17. līdz 24.vietai. Turpat Tulūzā un tās apkaimes laukumos sacenšas arī elites un A divīzijas astoņnieki.

Latvijas U-18 izlases galvenais treneris Mārtiņš Straume pirms došanās uz Franciju teica, ka komandas uzdevums ir vismaz 7.vieta, kas ļautu saglabāt vietu B divīzijā.