Jaunzēlandes regbisti ceturto reizi izcīna dalību Pasaules kausa finālā

Trofejas pašreizējie īpašnieki Jaunzēlandes regbisti sestdien Londonā spraigā spēlē ar 20:18 uzvarēja Dienvidāfriku un kļuva par pirmo komandu, kas ceturto reizi spēlēs Pasaules kausa finālā, liecina rīkotāju informācija. Otru finālistu svētdien noteiks Argentīnas un Austrālijas spēlē.

Kopš 1987.gada rīkotajā Pasaules kausa izcīņā jaunzēlandieši tāpat kā Dienvidāfrika un Austrālija ir uzvarējuši divas reizes, saglabājot izredzes uz vēl vienu triumfu jau šogad.

Handres Polarda četri trāpīti soda sitieni ļāva dienvidafrikāņiem pusfināla pirmajā puslaikā iegūt 12:7 pārsvaru, lai gan līdz tam Džeroms Kaino Jaunzēlandei veica piezemējumu un "All Blacks" pārvērta punktu guvumā arī realizācijas sitienu.

Otrā puslaika sākumā jaunzēlandieši spēlēja mazākumā, taču Daniels Kārters ar dropsitienu rezultāta starpību samazināja līdz 12:10. Vadību Jaunzēlandei ar piezemējumu atguva Bodēns Barets, bet pēc Kārtera realizācijas rezultāts kļuva 17:12. Abu komandu pa vienam trāpītam soda sitienam piecu punktu starpību saglabāja līdz 69.minūtei, kad lietainajā laukumā Peta Lembija vēl viens soda sitiens ļāva Dienvidāfrikai pietuvoties līdz 18:20. Pēdējās minūtēs jaunzēlandieši nospēlēja pārliecinoši un noturēja bumbu pretinieku laukuma pusē.

Kopš triumfa 2011.gada Pasaules kausa izcīņā Jaunzēlandes izlase 52 spēlēs cieta tikai trīs zaudējumus, tostarp pirms gada Johanesburgā piekāpās Dienvidāfrikai.

Finālspēle par Pasaules kausu notiks 31. oktobrī, bet dienu iepriekš kļūs zināmi 3.vietas ieguvēji. Nākamā Pasaules kausa izcīņa 2019.gadā risināsies Japānā, kad pirmoreiz izšķirošās cīņas par trofeju nenotiks kādā klasiskā regbija lielvalstī.