Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē cilvēki ar īpašām vajadzībām sacenšas sporta spēlēs

Sporta spēlēs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Rēzeknē vēl nebijis dalībnieku skaits

Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kustību un garīgās attīstības traucējumiem Rēzeknē ik vasaru tiek rīkotas sporta spēles. Disciplīnas tiek pārveidotas un pielāgotas, lai piedalīties varētu ikviens. Šogad sacensībām pieteicies vēl nebijis dalībnieku skaits – gandrīz 300, kuriem tā ir iespēja satikties.

Jau 10. gadu Rēzeknē notiek sporta spēles cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Ikgadējais pasākums ir jau kļuvis par tradīciju, kuru ar nepacietību gaida sporta spēļu dalībnieki. Šogad tajās iesaistījies rekordliels dalībnieku skaits - 270, pārstāvot 12 pilsētas invalīdu biedrības.

“Ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem. Ir arī garīga rakstura traucējumi. (..)

Tā izdalīt negribētu nevienu, jo katrs grib gan skriet, gan mest bumbu. Apturēt mēs viņus arī negribētu,” norāda Rēzeknes pilsētas domes Sociālā dienesta vadītājs Gunārs Arbidāns.

Sporta spēlēs dalībniekiem jāsacenšas veiklībā, ātrumā, precizitātē un spēkos. Pārbaudījumi ir pielāgoti, lai ikviens varētu piedalīties individuālajos sporta veidos. Tomēr šajās sporta spēlēs galvenie nav rezultāti, bet gan gūtais prieks un labi kopā pavadītais laiks.

“Visu ko mēģināju. Mēģināju glāzītes likt. Mēģināju mērķī trāpīt. Mēģināju zivtiņas ķert. (..) Ļoti labi, cilvēki atpūšas. Tomēr ne visur var iziet viņi. Ne vienmēr cilvēki var atļauties kaut ko tādu. (..) Tas ir ļoti patīkami,” priecājas Latvijas Neredzīgo biedrības Rēzeknes teritoriālās organizācijas dalībniece Anna.

“Kur vinnējām, kur nevinnējām – bet galvenais ir piedalīties! Patika būt kopā ar visiem savējiem,” piebilda invalīdu un viņu draugu apvienības “Impulss” dalībniece Anita.

Dalībniekus atbalstīt ieradušies viņu ģimenes locekļi. Tāpēc sporta spēles kļūst par draudzības pasākumu, jo arī viņi iesaistās aktivitātēs. “Patīkami, ka nenodala bērnus invalīdus no parastajiem bērniem. Skrien visi, kā vajag, un nepievērš tam uzmanību.

Attieksme pret bērniem invalīdiem ir kā pret bērniem, nevis invalīdiem,” pauž “Saules stars AV” pārstāvis Sergejs Viļums.

Sporta spēles cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir viens no veidiem, kā veicināt viņu integrāciju sabiedrībā. Uzlabojot pilsētvides infrastruktūru, Rēzekne ir kļuvusi pieejamāka arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Paralimpiskais sports
Sports
Jaunākie
Interesanti