Starptautiskā Olimpiskā komiteja Siguldas lomu Stokholmas pieteikumā novērtē atzinīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas pilsētas Siguldas iekļaušana 2026.gada Stokholmas ziemas olimpisko spēļu projektā atbilst olimpiskās kustības plānam maksimāli izmantot jau esošu infrastruktūru, lai nodrošinātu sporta objektu ilgtspēju un samazinātu izmaksas. SOK piektdien publicētajā ziņojumā nav norāžu uz būtiskiem Siguldas trūkumiem.

SOK ziņojums tapa pēc vērtēšanas komisijas viesošanās abās 2026.gada ziemas olimpisko spēļu potenciālajās norises vietās. Komisija uz vietas iepazinās ar apstākļiem gan Zviedrijā, gan Itālijā, kur uz rīkotāju godu cer Milānas un Kortinas d'Ampeco kopīgā pieteikuma autori. SOK uzskata, ka abi pieteikumi atbilst jaunajai olimpisko reformu stratēģijai un ir ilgstpējīgi.

Olimpisko sacensību uzņemšanai Siguldas trasē ir jāveic zināmi uzlabojumi, bet tie ir paredzēti nacionālās infrastruktūras attīstības programmā neatkarīgi no 2026.gada spēlēm, secināts SOK ziņojumā. Siguldas trase pašreizējā konfigurācijā nav izmantojama bobsleja četrinieku sacensībām. Pozitīvi atzinumā novērtēta Pasaules kausa un pasaules čempionātu rīkošanas pieredze vairākos potenciālajos olimpiskajos objektos, tos vārdā gan nenosaucot. 

Stokholmas pieteikuma izaicinājumu sarakstā Sigulda ir pieminēta kā pilsēta aizsargājamā dabas teritorijā, kuras dēļ īpaša vērība jāvelta ietekmei uz vidi. Tāpat nošķirtības no Stokholmas dēļ izaicinājums varētu būt iespēja sportistiem piedalīties olimpiskajās ceremonijās, un tas prasīs lielāku darba ieguldījumu no nacionālajām olimpiskajām komitejām un starptautiskajām federācijām.

Ziņojumā izcelts, ka olimpisko ciematu ar 600 gultasvietām Siguldā plānots būvēt neatkarīgi no olimpisko spēļu rīkošanas. Siguldā un Rīgā esot pietiekams vietu skaits viesnīcās, bet nav skaidrs par sabiedriskā transporta kapacitāti ceļošanai starp Zviedriju un Siguldu, kā arī ar to saistītajām izmaksām.

Latvija tāpat kā Zviedrija ziņojumā novērtēta kā terorisma aspektā zema līdz mērena riska valsts. Ziņojumā piebilsts, ka jāturpina sadarbība drošības jautājumu organizēšanā Latvijā.

Kā iespējami sarežģījumi Zviedrijas pieteikumā uzskaitīti biatlona un distanču slēpošanas bāzes tapšanas finansēšana, kā arī transporta jautājumi kalnu slēpošanas sacensību rīkošanai Orē.

SOK nav paudis bažas par Siguldas trases pārbūves finansēšanu, bet norādīja, ka, nepiepildoties privātu investoru solījumiem, var rasties sarežģījumi Stokholmas olimpiskā ciemata un ātrslidošanas arēnas būvēšanā. Savukārt Zviedrijas valdība vēl nav iesniegusi garantijas biatlona un distanču slēpošanas bāzes būvēšanai.

Biļešu cenas Stokholmas spēļu pieteikumā plānotas uz augsto galu, tādēļ būšot nepieciešams tās skaidrot komunikācijā ar sabiedrību.

Kas iegūs tiesības rīkot 2026.gada ziemas olimpiskās spēles, kļūs zināms SOK sesijā Lozannā 24.jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti