Pekinas ziemas olimpisko spēļu vadlīnijas: vakcinācija, slēgts iekšējais loks un Covid-19 testi

Pekinas ziemas olimpisko un paraolimpisko spēļu rīkotāji pirmdien publicēja pasākuma drošas norises vadlīnijas, kas būs jāievēro visām sporta forumā iesaistītām personām. Prasības būs stingrākas nekā vasarā Tokijas olimpiskajās spēlēs, jo nošķiršana no vietējās sabiedrības būs spēkā visu laiku, kamēr vien dalībnieki atradīsies Ķīnā. 

Trīs galvenie elementi vadlīnijās ir prasība vakcinēties, visu dalībnieku nošķiršana no ārpasaules iekšējā drošības lokā, kā arī regulāra Covid-19 testu veikšana ik dienu. Papildinātas vadlīnijas vēl plāno publicēt decembrī. 

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) saziņā ar vietējiem organizatoriem jau iepriekš informēja, ka pret Covid-19 pilnīgi vakcinēti Pekinas spēļu dalībnieki pēc ierašanās Ķīnā uzreiz nonāks iekšējā epidemioloģiskajā burbulī, bet nepotētajiem vispirms būs jāuzturas 21 dienu stingrā karantīnā. SOK pavēstīja, ka atbalsta spēļu rīkotāju plānus drošai spēļu norisei, kas izstrādāti sadarbībā ar Ķīnas varas iestādēm un starptautiskiem speciālistiem.

Pārvietošanās starp olimpiskajiem objektiem sportistiem un citām spēļu norisēs iesaistītām personām būs atļauta tikai ar speciāli paredzētu transportu neatkarīgi no uzturēšanās ilguma Ķīnā.

Tāpat kā Tokijas olimpiskajās spēlēs īpaši izveidotā lietotnē būs ik dienu jāziņo par savu veselības stāvokli, bet Covid-19 testi katram jāveic ik dienu neatkarīgi no personas veicamajiem pienākumiem. 

Ieceļot Pekinā būs atļauts tikai ar tiešajiem reisiem bez lidmašīnas nosēšanās kādā citā Ķīnas pilsētā. Sportistiem ieteikts pamest Ķīnu 48 stundu laikā pēc dalības savās pēdējās sacensībās, taču atlēti drīkstēs turpināt uzturēties drošības burbulī, ja vēlēsies piedalīties spēļu noslēguma ceremonijā. 

Visas Covid-19 vakcīnas, ko atzinusi Pasaules veselības organizācija vai nacionālās pārraudzības iestādes, atzīs arī olimpisko spēļu organizatori.

Individuāli izskatīs katru gadījumu sportistiem, kas nebūs vakcinēti kādu medicīniski pamatotu iemeslu dēļ. 

Organizatori plāno Pekinas spēles rīkot ar skatītājiem tribīnēs, taču arēnās ielaidīs tikai Ķīnā dzīvojošus līdzjutējus. Prasības skatītājiem vēl tiek izstrādātas. 

Ķīnā ir spēkā vienas no pasaulē stingrākajām ieceļošanas prasībām, paredzot pēc robežas šķērsošanas 21 dienu karantīnu ikvienam nerezidentam. 

Ziemas olimpiskās spēles Pekinā 2022. gadā notiks no 4. līdz 20. februārim. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt