Pasaules Veselības organizācija noraida aicinājumus atcelt Rio olimpiskās spēles

Pasaules Veselības organizācija (WHO) noraidīja zinātnieku grupas aicinājumu Zikas vīrusa dēļ augustā atcelt vai pārcelt Riodežaneiro olimpiskās spēles, sestdien vēstīja BBC. Olimpisko spēļu atcelšana būtiski nemainītu vīrusa izplatīšanos, pauda WHO.

Arī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) informēja, ka nesaskata iemeslus odu pārnēsātās infekcijas dēļ pārcelt vai atcelt olimpiskās spēles. 

Vairāk nekā 100 zinātnieku, tostarp no prestižām universitātēm ASV un Lielbritānijā, iepriekš vēstulē WHO apgalvoja, ka jauni atklājumi par Zikas vīrusu padara Rio olimpisko spēļu rīkošanu paredzētajā laikā par neētisku. Zinātnieki arī mudināja WHO pārskatīt vadlīnijas cīņai pret Zikas vīrusu, kas raisa smagas sekas jaundzimušajiem.

Zikas vīrusa epidēmija pērn sākās Brazīlijā, un slimība ir skārusi vairāk nekā 60 valstis. Lai gan Zikas vīrusa skartajiem slimības norise ir viegla, tas izraisa smagus traucējumus embriju attīstībā un jaundzimušie nāk pasaulē ar pataloģiski mazu galvu. Dažkārt smagas neiroloģiskas sekas var būt arī saslimušajiem pieaugušajiem.

Gatavojoties olimpiskajām spēlēm, Riodežaneiro neveiksmīgi centās ieviest odu izskaušanas programmu, bet Brazīlijas veselības aizsardzības sistēma ir novājināta, lai spētu efektīvi cīnīties pret Zikas vīrusu, uzskata vēstuli WHO sūtījušie speciālisti.

Zikas vīrusu pirmoreiz atklāja 1947.gadā Ugandā, Āfrikā, bet vēlāk tas šaurā ekvatoriālā joslā izplatījās arī Āzijā. Apmēram pirms 10 gadiem vīrusu atklāja arī Amerikā, kur saslimstība sasniedza epidēmijas līmeni.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti