Pēcpusdiena

Situācija karadarbības zonā Ukrainas austrumos

Pēcpusdiena

Vai ātruma pāsniedzēju rīcību uz ceļiem varētu mainīt mašīnu automātiskās bremzes?

LTV iegūst tiesības pārraidīt Olimpiskās spēles Phjončhanā un Tokijā

LTV iegūst Phjončhanas un Tokijas olimpisko spēļu raidīšanas tiesības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Latvijas Televīzija (LTV) noslēdza līgumu ar raidīšanas tiesību īpašnieku "Discovery Communications" un rādīs 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskās spēles, kā arī 2020.gada Tokijas vasaras olimpiskās spēles, trešdien informēja LTV. Līguma pamatā ir "Discovery" vēlēšanās sasniegt līdz šim apjomīgāko auditoriju olimpisko spēļu pārraidīšanā Latvijā. 

(papildināts ar LTV Sporta redakcijas vadītāja Andra Ušacka teikto)
Pēc līguma, LTV iegūst ekskluzīvu audiovizuālo tiesību apakšlicenci Phjončhanas 2018.gada ziemas olimpisko spēļu un Tokijas 2020.gada vasaras olimpisko spēļu pārraidīšanai LTV1 un LTV7 kanālos, tādējādi turpinot brīvā ētera tradīcijas un dodot iespēju auditorijai Latvijā vērot cīņu par medaļām un vislabākos olimpisko spēļu mirkļus.

"Eurosport" saglabā tiesības pārraidīt olimpiskās spēles ekskluzīvi maksas TV kanālos, kā arī ārpusētera digitālajās un mobilajās platformās, tostarp "Eurosport Player", kā arī inovatīvajos virtuālās realitātes risinājumos.

LTV Sporta redakcijas vadītājs Andris Ušackis uzsvēra, ka olimpisko spēļu pārraidīšanas tiesību izcīnīšana ir svarīgs notikums, kas skatītājam nodrošinās iespēju sekot līdzi olimpisko spēļu norisei bez maksas visā Latvijā. Būtiski, ka nākamajās divās olimpiskajās spēlēs LTV raidīšanā nav sporta veidu ierobežojumu.

"Nedz Lietuvā, nedz Igaunijā sabiedriskie mediji nav ieguvuši tiesības pārraidīt olimpiskās spēles. Tās pilnībā vai daļēji pārraidīs komerckanāli. Līdzīga situācija ir izveidojusies arī Vācijā," paskaidroja Ušackis.

Olimpisko spēļu norises laikā LTV ēterā, kā arī Latvijas Sabiedrisko mediju portālā lsm.lv un LTV mājaslapā ltv.lv 24 stundas diennaktī būs iespēja sekot līdzi visām sporta veidu disciplīnām, kā arī Latvijas sportistu sasniegumiem.

Tiesības raidīt internetā nodrošinās iespēju skatītājiem vienlaicīgi sekot Latvijas atlētu startiem dažādās arēnās. Tiesa, šādas tiesības varēs izmantot ierobežoti tikai Latvijas līdzjutējiem svarīgos gadījumos. Internetā olimpiskās pārraides atbilstoši vispārpieņemtajiem raidtiesību principiem būs redzamas tikai Latvijas teritorijā.

Raidīšanas tiesību iegādes darījuma summu Ušackis sarunā Latvijas Radio atturējās nosaukt, norādot, ka tas ir komercnoslēpums. Taču vienošanos viņš raksturoja kā LTV izdevīgu, jo nodrošinātas tiesības arī internetā un sociālajos tīklos. LTV maksās produktam atbilstošu normālu cenu, kas ir praktiski divreiz zemāka, nekā darījuma partneri vēlējušies sarunu sākumā.

LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte uzsvēra, ka LTV vienmēr ir bijis svarīgi parādīt Latvijas sasniegumus. "Mēs priecājamies, ka varēsim to darīt arī 2018. un 2020.gada olimpiskajās spēlēs. Ar lielu gandarījumu būsim Olimpiskā televīzija, un ar patiesu prieku stiprināsim "Latvija var!" sajūtu," uzsvēra Belte.

Darījumā ar LTV "Discovery" turpina realizēt savu mērķi, lai sasniegtu visplašāko iespējamo auditoriju nākamajām olimpiskajām spēlēm. "Eurosport" stratēģija ir maksimāli parādīt olimpiskās spēles Eiropā, ar inovatīvo tehnoloģiju un labāko sporta ekspertu palīdzību katrai minūtei piesaistot miljoniem cilvēku.

"Discovery Communications" Ziemeļeiropas un Austrumeiropas valstu menedžere Anna Paka priecājas par iespēju Latvijas skatītājiem vērot olimpiskās spēles un būt pasaules lielākā sporta notikuma epicentrā. "Pateicoties "Eurosport" un LTV sadarbībai, ar olimpiskajām spēlēm tiks iepazīstināts ikviens Latvijas iedzīvotājs, sagādājot aizraujošu pieredzi un fantastiskus mirkļus, kas vēlāk ieies pasaules sporta vēsturē," pauda Paka.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja 2015. gada jūnijā paziņoja par ekskluzīvu multimediju tiesību piešķiršanu "Discovery Communications" olimpisko spēļu pārraidīšanai no 2018. līdz 2024. gadam 50 Eiropas valstīs un teritorijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti