Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar EČ pludmales volejbolā organizatoru Kasparu Timermani

Rīta Panorāma

Dienvidkorejas restorānā darbu uzsākuši viesmīļi-pavāri roboti

"Olimpiskā diena 2020". Intervija ar LOK prezidentu Žoržu Tikmeru

LOK prezidents Tikmers: Jābūt pietiekami ambiciozai vīzijai un mērķiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 9 mēnešiem.

Apritējuši divi mēneši, kopš Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta amatu ieņem Žoržs Tikmers. Kā viņš uzsvēra raidījumā “Rīta Panorāma”, šis laika posms ir bijis pietiekams, lai izstrādātu stratēģiju nākamajiem desmit gadiem.

LOK stratēģija nākamajiem desmit gadiem paredz, ka 50% Latvijas iedzīvotāju sportos katru dienu, un 50 sportisti būs olimpiskajā komandā. “Pirmkārt, jābūt vīzijai un mērķiem, pietiekami ambicioziem. Otrkārt, tiem jābūt iedvesmojošiem,” sarunā pauda Tikmers. Viņaprāt, jāfokusējas uz šo mērķu sasniegšanu, un tās nav tikai olimpiskās medaļas.

Šobrīd statistika liecinot, ka tikai katrs piektais Latvijas iedzīvotājs sporto reizi nedēļā. Taču fakts, ka Latvijas Olimpiskajā dienā sportos 120 000 dalībnieku, jau ir mazs solis šajā virzienā. Tāpat turpinās arī darbs ar bērniem un jauniešiem – projektā “Sporto visa klase” šogad, par spīti Covid-19 krīzei, piedalīsies vairāk nekā 330 klases, un šogad uzmanība tiks pievērsta arī peldēšanai.

Tikmers nenoliedza, ka Covid-19 situācija ir ieviesusi savas korekcijas sportā. Diemžēl šajā laikā pēc krīzes trīs sportistes – svarcēlāja Rebeka Koha, peldētāja Kristīne Šteina un airētāja Elza Gulbe – ir pārtraukušas savu sportisko karjeru, norādīja Tikmers. Dažiem sportistiem ir grūtības ar piedalīšanos treniņos.

Lai gan šobrīd ir pretrunīga informācija par to, vai vasaras olimpiskās spēles Tokijā tiešām varēs notikt, Tikmers norādīja, ka, ja šobrīd būtu jādodas uz olimpiādi, turp dotos 10-12 Latvijas atlētu, kuri ir izpildījuši olimpiskos normatīvus.

Sportisti turpina sacensības, lai sasniegtu olimpiskos normatīvus – soļotāji sacensības atsāks 1. oktobrī, pludmales volejbolisti šobrīd gaida labvēlīgākus laika apstākļus, lai turpinātu cīņu, un ir skaidrība arī par 3x3 basketbolistu atlases sacensībām.

Tikmers gan nevarēja teikt, kad tieši būs skaidrs, vai grandiozais pasākums Tokijā notiks, vien norādīja, ka 3. oktobrī plānota videokonference.

Covid-19 ir ietekmējis arī finansiālo pusi. Tikmers neslēpa, ka LOK ir zaudējis četrus atbalstītājus. Taču sportisti un komandas, kuri gatavojas olimpiskajām spēlēm, saņems papildu finansējumu īpašā koronavīrusa paketē. Tāpat ir saņemts arī pirmais starptautiskais donoru atbalsts 25 tūkstošu eiro apjomā, un LOK turpinot rakstīt programmas, lai iegūtu vēl finansējumu. Tāpat noritot darbs arī pie jaunu LOK partneru meklējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti