Dienvidkoreja prasa Japānai olimpiskajās spēlēs aizliegt Uzlecošās saules karogu

Dienvidkoreja aicināja Japānu aizliegt Uzlecošās saules karoga lietošanu 2020.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs, jo uzskata to par kaimiņvalsts militārisma un imperiālās pagātnes apliecinājumu, trešdien vēstīja insidethegames.biz.

Uzlecošās saules karogu Japānā arvien lieto, tomēr kaimiņvalstīs to mēdz uzskatīt par Otrā pasaules kara agresijas simbolu. Līdzīgi Japānas valsts karogam, arī Uzlecošās saules karoga centrā uz balta fona ir sarkans aplis, bet apstrīdētajā standartā no tā izstaro sarkanas joslas.

"Japāņi labi zina, ka viņu kaimiņi uzskata Uzlecošās saules karogu par Japānas militārās un imperiālistiskās pagātnes simbolu," paziņoja Dienvidkorejas ārlietu ministrijas pārstāvis Kims Irčirs. "Valdība un attiecīgās ministrijas strādās, lai šo lietu labotu."

Tokijas olimpisko spēļu rīkotāji Uzlecošās saules karogu gan negrasās aizliegt, jo neuzskata, kas tas satur kādu politisku vēstījumu.

Otrajā pasaules karā Japāna bija pakļāvusi lielu daļu Āzijas, tostarp visu Korejas pussalu. Pašlaik Japānas un Dienvidkorejas attiecībās ir diplomātisks saspīlējums, kas izvērties arī tirdzniecības karā, abām valstīm nosakot dažādus ierobežojumus kaimiņu ražojumu importam.

Spriedzi veicinājusi arī Japānas publicētā Tokijas olimpisko spēļu uguns stafetes karte, kur Dienvidkorejas pārvaldītu sīku saliņu grupa iezīmēta kā Japānas teritorija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti