Ārlietu ministrija sporta fanus olimpisko spēļu laikā aicina cienīt Korejas tradīcijas

Lai pierādītu, ka Latvijas sporta līdzjutēji ir labākie pasaulē, Ārlietu ministrija lūdz ievērot un cienīt Korejas Republikas likumus un tradīcijas ziemas olimpisko un paraolimpisko spēļu laikā Phjončhanā. Piemēram, ar Latvijā izsniegtu autovadītāja apliecību tur nav atļauts vadīt transportlīdzekļus.

Korejā ir stingri aizliegts sabiedriskās vietās lietot alkoholiskos dzērienus un smēķēt. Tāpat Korejas pussalā saglabājas saspīlējums Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas attiecībās. Pastāv arī iespēja, ka situācija var pēkšņi saasināties.

Savukārt Dienvidkorejas varasiestādes nereti rīko civilās ārkārtas situāciju mācības – tiek iedarbinātas sirēnas, apturēta transporta plūsma, cilvēki tiek aicināti meklēt patvērumu metro stacijās vai māju pagrabos.

Ārlietu ministrijas pārstāve Vita DobeleEdgars Kupčs
  "Latvijas pilsoņiem, lai ieceļotu Korejas Republikā, vīza nav nepieciešama. Pirms došanās uz ārvalstīm, ir svarīgi apdrošināt veselību un dzīvību, reģistrēties konsulārajā reģistrā, iepazīties ar ceļojuma brīdinājumu par Koreju un viedtālrunī lejupielādēt Ārlietu ministrijas mobilo lietotni "Ceļo droši''," iesaka Ārlietu ministrijas pārstāve Vita Dobele.

  Viņa aicina Ārlietu ministrijas mājaslapā, arī sociālajos medijos iepazīties ar informāciju, kā rīkoties gadījumos, kad nozaudēta pase vai vairs nav naudas. Ministrijas mājaslapā ir atrodama Latvijas vēstniecības Korejā un Korejas vēstniecības Latvijā un Zviedrijā kontaktinformācija, kā arī noderīga informācija par Korejas Republiku.

  "Lai pierādītu, ka Latvijas sporta līdzjutēji ir labākie pasaulē, lūdzam ievērot un cienīt Korejas Republikas likumus un tradīcijas," saka ministrijas pārstāve.

  Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs apmēram 90 valstu sportisti no 9. līdz 25.februārim sadalīs 102 medaļu komplektus 15 ziemas sporta veidos.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Olimpiskā kustība
  Sports
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti