Arbitrāžas tiesa atzīst 11 Krievijas sportistu vainu dopingā Sočos, 28 attaisno

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) ceturtdien apmierināja 28 Krievijas sportistu iesniegtās apelācijas, anulējot Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumus par mūža diskvalifikāciju no olimpiskajām spēlēm par antidopinga noteikumu pārkāpumiem, ziņo Sporta arbitrāžas tiesa. Tikmēr Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) jau paudusi neapmierinātību ar šādu lēmumu.

(Papildināts ar SOK, LOK prezidenta Vrubļebska, žurnālista Zemberga, Tretjakova un Zubkova viedokli)

CAS izskatīja 39 no 42 Krievijas atlētu iesniegtajām sūdzībām, no kurām 28 tika apmierinātas, bet 11 daļēji apmierinātas.

Uz Phjončhanu var doties arī skeletonists Aleksandrs Tretjakovs, kurš 2014.gadā Sočos saņēma zelta medaļu, atstājot Martinu Dukuru uz goda pjedestāla otrā pakāpiena.

Šāds CAS lēmums nozīmē, ka Tretjakovam dopinga pārkāpumu dēļ netiks anulēta medaļa, kas liegs Martinam Dukuram tikt pie olimpiskā zelta, bet Tomasam Dukuram pie olimpiskās bronzas.

CAS atcēla diskvalifikācijas skeletonistiem Tretjakovam, Sergejam Čudinovam, Jeļenai Ņikitinai, Marijai Orlovai un Olgai Potiļicinai, distanču slēpotājiem Aleksandram Ļegkovam, Jevgēņijam Belovam, Maksimam Viļegžaņinam, Aleksejam Petuhovam, Ņikitam Krjukovam, Aleksandram Besmertniham, Jevgēņijai Šapovalovai un Natālijai Matvejevai. Tāpat sodi atcelti ātrslidotājiem Olgai Fatkuļinai, Aleksandram Rumjancevam, Ivanam Skobrevam, Artjomam Kuzņecovam, kamaniņu braucējiem Tatjanai Ivanovai un Albertam Demčenko un bobslejistiem Dmitrijam Truņenkovam, Aleksejam Ņegodailo, Olgai Stuļņevai, Ludmilai Udobkinai.

11 sportistiem mūža diskvalifikācija ir atcelta, taču liegta dalība 2018. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā. Starp viņiem arī bobslejisti, tostarp Aleksandrs Zubkovs un Aleksandrs Kasjanovs. Tas nozīmē, ka bobslejistu Sočos olimpiādē uzrādītie rezultāti tiek anulēti, kas ļauj Oskara Melbārža četriniekam tikt pie olimpiskā zelta, bet divniekos Melbārdim un Daumantam Dreiškenam  - pie olimpiskās bronzas.

Dokumenti

Media_Release__decision_RUS_IOC_.pdf

Lejuplādēt

312.94 KB

Tikmēr SOK jau paudusi neizpratni par 28 sportistu attaisnošanu. "SOK pauž nožēlu, ka CAS šajās 28 lietās nav izvērtējusi pierādījumus ar sistemātisku manipulāciju ar antidopinga sistēmu, jo šī organizācija pieprasīja vēl būtiskākus pierādījumus," teikts SOK paziņojumā.

SOK solās izanalizēt CAS lēmumu un apsvērs turpmāko darbību, neizslēdzot iespēju vērsties Šveices Federālajā tribunālā. SOK arī uzsver, ka CAS lēmums nebūt nenozīmē, ka attaisnotie sportisti tiks uzaicināti uz Phjončhanu.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis, komentējot CAS lēmumu, Latvijas Radio norādīja, ka situācija vēl var mainīties. Proti, 11 sportisti, kuru prasības ir apmierinātas daļēji, vēl var iesniegt sūdzības, turklāt arī ar 28 attaisnotajiem sportistiem nav skaidra situācija, jo SOK apsver iespēju pārsūdzēt CAS lēmumu Šveices Federālajā tribunālā.

Vrubļevskis norādīja, ka CAS spiedums nav automātisks ielūgums uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm – neviens no attaisnotajiem sportistiem nevar doties uz olimpiādi, ja nav saņemts SOK ielūgums.

Tikmēr sporta žurnālists Māris Zembergs atklāja, ka viņu ļoti pārsteidzis CAS lēmums, jo viņš uzskatīja, ka ir pietiekami daudz argumentu, lai diskvalifikācijas paliktu spēkā. Viņu arī pārsteidza krievu reakcija, kas jau jūras kā uzvarētāji, lai gan tiesas process vēl turpinās.

Tikmēr attaisnotie sportisti ir priecīgi. “Protams, jaunumi ir ļoti labi, bet vairs nav spēka un emociju priecāties – esmu noguris šā gada laikā,” Krievijas aģentūra “Ria Novosti” citē Tretjakovu. Sportists pauda, ka ir gatavs doties uz Phjončhanu, taču tas nav atkarīgs no viņa – jāsagaida Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) uzaicinājums.

Tikmēr Krievijas bobsleja federācijas prezidents Zubkovs, kura apelāciju CAS apmierināja daļēji, liedzot viņam dalību olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, paudis prieku par skeletonistiem: “Esmu ļoti priecīgs par skeletonistiem, kuri visu laiku labi turējās un cīnījās par taisnību līdz galam,” “TASS” citē Zubkovu.

Bobsleja saimniecības priekšnieks gan norādījis, ka par to, vai skeletonisti varēs doties uz Phjončhanu, jālemj SOK un Krievijas Olimpiskajai komitejai. Ja atbilde būs pozitīva, Krievijas skeletonistiem jādomā par treneru korpusa atjaunošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti