Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents: Par krieviem un baltkrieviem Parīzes spēlēs tūlītēju lēmumu nebūs

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) neplāno pieņemt tūlītējus lēmumus par Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību Parīzes spēlēs, Latvijas Radio pastāstīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers.

SOK prezidents Tomass Bahs sarunā ar nacionālo olimpisko komiteju vadītājiem informēja, ka tuvākajā SOK izpildkomitejas sēdē netiks izšķirti kādi jautājumi par Krievijas un Baltkrievijas sportistu un komandu iespējām startēt Parīzes olimpiskajās spēlēs. SOK plāno novērot un turpināt izvērtēt situāciju. 

Žoržs Tikmers par SOK plāniem Krievijas un Baltkrievijas sportistu statusa izvērtēšanā
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

"Viņa [Baha] vārdi bija burtiski tādi, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja neplāno pieņemt šajā sakarībā nekādus konkrētus lēmumus, bet monitorēs situāciju un tālāk faktiski sekos notikumu attīstībai, īpašu uzsvaru liekot uz starptautisko federāciju pieņemtajiem lēmumiem," paskaidroja Tikmers.

SOK nav mainījusi nostāju un arvien vēlas abu agresorvalstu sportistu dalību Parīzes spēlēs neitrālā statusā. Pret SOK iecerēm aktīvi iestājas rietumvalstu valdības, bet daudzu nacionālo olimpisko komiteju vadības nostāja nav tik kategoriska. LOK prezidents iepriekš pauda, ka Latvija pašreizējā situācijā nepiedalītos Parīzes spēlēs kopā ar agresorvalstīm. 
 

Dienaskārtība SOK izpildkomitejas sēdē paredz trīs dienas izskatīt jautājumus par solidaritāti ar Ukrainu, sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju, kā arī šo valstu sportistu statusu. SOK izpildkomitejas sēde noslēgsies ceturtdien. 

Parīzes olimpiskās spēles 2024. gadā plānotas no 26. jūlija līdz 11. augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti