Soms Lapi uzvar Liepājas rallijā

Eiropas autorallija čempionāta (ERČ) Latvijas posmā rallijā "Liepāja" svētdien uzvarējis somu braucējs Esapeka Lapi ("Škoda Fabia S2000"), uzzināja lsm.lv. Lapi ar stūrmani Janni Fermu noturēja rallija pirmajā dienā iegūtās līderpozīcijas.

Lapi bija rallija līderis pēc pirmās dienas, svētdien viņš uzvarēja četros no sešiem ātrumposmiem, kopējā ieskaitē par 34,7 sekundēm apsteidzot ar Latvijas licenci braucošo krievu pilotu Vasīliju Grjazinu ("Ford Fiesta S2000").

Pēc pirmās dienas starp abiem pilotiem bija vien 2,6 sekundes, bet svētdien soms demonstrēja pārliecinošu sniegumu, savukārt Grjazinu otrajā dienā piemeklēja ātrumkārbas defekti. Stabili trešajā vietā finišēja īrs Kreigs Brīns, kurš no Lapi atpalika minūti un 36,8 sekundes. Pirmajā pieciniekā iekļuva arī polis Kajetans Kajetanovičs un Vācijas pilots Zeps Vīgands.

Visaugstāk no Latvijas braucējiem tika Jāņa Vorobjova ekipāža, kas ieņēma 6.vietu un uzvarētājiem zaudēja piecas minūtes un 42,6 sekundes. Par galveno favorītu uzskatītais francūzis Braiens Bufjē sestdien izstājās otrajā ātrumposmā.

Grazjina ekipāža uzvarēja Latvijas rallija čempionāta otrajā posmā, kas risinājās Eiropas čempionāta otrās sacensību dienas ietvaros. Grjazins bija ātrākais arī sestdien aizvadītajā Latvijas čempionāta pirmajā posmā.

Liepājā un tās apkaimē risinājās Eiropas čempionāta otrais posms, kurā sportisti veica 12 ātrumposmus 240 kilometru garumā. Vienošanās par Eiropas čempionāta sacensību rīkošanu Liepājā noslēgta uz trīs gadiem.