Rosbergs uzvar F-1 Lielbritānijas «Grand Prix» izcīņā

"Mercedes" komandas vācu pilots Niko Rosbergs svētdien Silverstonas trasē izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) Lielbritānijas "Grand Prix" izcīņā. Rosbergs finišā aiz sevis atstāja austrālieti Marku Veberu no "Red Bull", bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena tika "Ferrari" komandas spāņu pilots Fernando Alonso.

Rosbergs izcīnīja otro uzvaru pēdējos trīs posmos un trešo reizi karjerā guva panākumu F-1 posmos. Ceturto vietu ieguva mājinieks Luiss Hamiltons no "Ferrari" komandas, kurš sestdien uzvarēja kvalifikācijā.

Hamiltons sacensības sāka no pirmās pozīcijas un bija līderis līdz 8. aplim, kad pārsprāga viņa formulas kreisā aizmugurējā riepa, tāpēc brits noslīdēja uz pēdējo pozīciju. Līdzīgas problēmas piemeklēja vēl trīs pilotus, kuru braucamajiem arī neizturēja aizmugurējās riepas.

Rosbergs par līderi kļuva desmit apļus pirms finiša, kad formulas transmisijas defekta dēļ trases malā palika tobrīd pirmajā vietā esošais Sebastjens Fetels no "Red Bull". Trasē izbrauca arī drošības mašīna, tāpēc sacensību beigas bija aizraujošas, ar daudzām apdzīšanām.

Piekto vietu ieņēma soms Kimi Raikonens no "Lotus" komandas, kurš pirms Fetela avārijas bija otrais, taču pirms drošības mašīnas izbraukšanas nepaguva apmeklēt boksus un sacensības beidza jau ar stipri nolietotām riepām, ļaujot sevi apsteigt Veberam, Alonso un Hamiltonam. Labāko desmitniekā tika arī Felipe Masa no "Ferrari", Adrians Zutils no "Force India", Daniels Rikjardo no "Toro Rosso", Pols di Resta no "Force India" un Niko Hulkenbergs no "Sauber".

Fetels saglabāja līderpozīcijas pasaules čempionāta kopvērtējumā, kur viņam ir 132 punkti. Otrais ar 111 punktiem ir Alonso, trešais ar 98 punktiem Raikonens. Viņiem seko Hamiltons (89), Vebers (87) un Rosbergs (82).

Nākamais F-1 posms notiks jau pēc nedēļas Nirburgringas trasē, Vācijā.