F-1 komandām nosaka 145 miljonu dolāru izdevumu griestus bez pilotu algām

Pirmās formulas (F-1) komandās atļautie izdevumu griesti 2021.gada sezonā būs 145 miljoni dolāru (132 miljoni eiro), kas neietver pilotu algas un tēriņus par motoriem, par Starptautiskajā Automobiļu federācijā (FIA) trešdien pieņemto lēmumu vēstīja aģentūra AP. Turpmākajās sezonās izdevumu griesti kļūs arvien zemāki.

Maksimālie izdevumu griesti 2022.gadā būs 140 miljoni dolāru, bet no 2023. līdz 2025.gadam - 135 miljoni dolāru, ja sezonā risināsies 21 sacīkstes. 

Izdevumu griestu ierobežošanu par svarīgu F-1 uzvaru nosauca "McLaren" komandas vadītājs Zeks Brauns. "F-1 kādu laiku nav bijusi finansiāli ilgstpējīga un rīcības trūkums nozīmētu risku F-1 un tās dalībnieku nākotnei," teica Brauns.

F-1 finanšu situāciju ir būtiski ietekmējusi Covid-19 pandēmija, kuras dēļ ir atcelti vai pārcelti sezonas pirmie 10 posmi. F-1 īpašnieki "Liberty Media" maijā informēja, ka pirmā ceturkšņa ienākumi bija 39 miljoni dolāru salīdzinājumā ar 246 miljoniem dolāru tādā pašā laikaposmā pirms gada. F-1 ir 2,9 miljardu dolāru parādi.

Mazākām komandām finansiāli nestabilā vide rada lielākas bažas. Jau pērn tika panākta vienošanās izdevumu griestus samazināt līdz 175 miljoniem dolāru, bet dažas komandas vēlējās arī turpmāku samazinājumu. Pret to iebilda "Ferrari", savukārt "McLaren" iestājās par griestu pazemināšanu katrai komandai pat līdz 100 miljoniem dolāru. 

Komandu iespēju līdzsvarošanai FIA arī apstiprināja sistēmu, kas atvēlamo laiku tehnikas testiem vēja tunelī noteiks apgriezti proporcionāli vienības ieņemtajai vietai Konstruktoru kausa izcīņā. Pēdējos sešos gados "Mercedes" ir uzvarējusi gan pilotu ieskaitē, gan Konstruktoru kausa vērtējumā. Līdz tam četrus gadus pēc kārtas dominēja "Red Bull".

F-1 2020.gada sezonu paredzēts sākt jūlijā ar Austrijas "Grand Prix" izcīņu. F-1 priekšsēdētājs Čeiss Kerijs uzskata, ka sezonā varētu aizvadīt 15-18 no plānotajām 22 sacīkstēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti