Eiropas motokrosa vicečempions Macuks: Negribu vairs knapināties

Latvijas motokrosa braucējs Toms Macuks sezonu Eiropas čempionātā „Open” klasē noslēdza augstajā 2. vietā kopvērtējumā, bet sarunā ar LSM.lv atzina, ka par rezultātu viņam ir divējādas sajūtas. No vienas puses, izcīnīta medaļa Eiropas čempionāta kopvērtējumā, no otras puses, motokrosistu nepamet sajūta, ka bija visas iespējas iegūt arī čempiona titulu. Arī nākotne Macukam nešķiet rozā toņos krāsota, un par uzvaru nākamajā sezonā viņš būs gatavs cīnīties, ja tiks nodrošināts atbilstošs atbalsts.

ĪSUMĀ:

  • Sezonas pēdējā posmā Toms Macuks būtu vēlējies labāku startu.
  • Cerības uz čempiona lauriem iedragāja neveiksmīgais posms Ķegumā.
  • Pēc sezonas motosportists vēlas atpūsties, cer uz kādu finanšu labvēli nākamajam gadam.
  • Bez pienācīga atbalsta Toms Macuks varētu turpināt startēt pašmāju sacensībās.

Eiropas čempionāta sezona "Open" klasē noslēdzās ar uzreiz trim posmiem Pjetramuratas trasē Itālijā. Par čempionu šajā klasē kļuva igaunis Karels Kutsars, kurš Macuku pārspēja par 14 punktiem. Macuks sezonu pabeidza ar otro un trešo vietu braucienos, kas summā deva 2. vietu noslēdzošajā posmā.

"Abos braucienos starti nesanāca pārāk labi," par sarežģījumiem sacīkstēs teica Macuks. "Pirmajā braucienā spēju pakāpties uz otro pozīciju. Arī otrajā braucienā starts ne pārāk, bet aizcīnījos līdz 5. vietai, kad vienā no līkumiem apgāzos un atkritu pāris pozīcijas. Turpināju braukt un finišā 3. vieta, kas ir ļoti labi. Paspēju noķert arī priekšā braucošo, bet vairs nepaspēju apdzīt. „Ātrums šajā posmā bija labs, arī fiziski jutos labi." 

Toma Macuka iegūtais Eiropas vicečempiona kauss

Braucējiem noslēdzot sezonas pēdējo braucienu, kļuva skaidrs, ka Macuks kopvērtējumā izcīnījis 2. vietu, taču

sportists atceras neveiksmīgo sezonas otro posmu māju trasē Ķegumā, kas, visticamāk, maksāja čempiona titulu.

Tajā posmā Macuks vispirms ļoti apšaubāmi saņēma diskvalifikāciju par trases noīsināšanu, bet otrā brauciena pirmajos līkumos piedzīvoja smagu kritienu, kā rezultātā braucienu turpināt nevarēja.

"Tie punkti, tas ir tas brauciens, kur es Ķegumā dabūju diskvalifikāciju, tāpēc tas mazliet apbēdina. Bet vismaz izcīnīta medaļa, ar kuru braucam mājās, par to jābūt priecīgam,” optimistiskāk noslēdz braucējs.

Sezona izvērtās ļoti saraustīta un smaga ar pārtraukumu pavasarī, bet ar blīvu sacensību grafiku vasarā un rudenī.

"Sezona ir beigusies, un tā bija apmēram pusotru mēnesi garāka, nekā ierasts. Esmu mazliet saguris, un tagad vēl kādas sacensības nemaz negribētos braukt,” atzīst motokrosists.

Viena sezona tik tikko noslēgusies, bet jau jāsāk domāt par nākamo gadu. Macuks paskaidroja, ka

šībrīža situācija rada tiešām nopietnas pārdomas, ko un kā iesākt nākamajā gadā.

Toms Macuks
"Tagad jāsāk domāt, kas notiek nākamgad. Vai brauksim, kāda būs situācija ar atbalstītājiem, jo pašlaik ir diezgan bēdīgi, nezinām, ko nesīs nākamais gads," ar ne tik iepriecinošo realitāti iepazīstināja Macuks. "Šis sports ir ļoti dārgs, un ar atbalstu sportam pie mums kopumā ir diezgan bēdīgi, arī motokrosam. Ja kāds labvēlis atradīsies, tad, protams, ir mērķis. Ja būs tāda iespēja, tad, protams, cīnīšos par Eiropas čempiona titulu arī nākamgad."
 

„Jau vairākus gadus neesmu profesionālis un to visu daru prieka pēc – strādāju un braucu brīvajā laikā. Es vēl esmu spējīgs noturēt to augsto līmeni, tāpēc man nav nepieciešams trenēties tik daudz, kā citiem,” turpināja sportists. „Ir visādas domas, bet viss atkarīgs no tā, kāds būs atbalsts. Jo es īsti negribu turpināt tāpat kā iepriekšējos gados, kad vairāk vai mazāk bijusi knapināšanās. Ja ir iespēja braukt, tad gribu braukt augstā līmenī ar labu tehniku, jo šobrīd es braucu ar standarta motociklu. To, protams, gribētu uzlabot. Arī aizvadīt kādas treniņnometnes vairāk, ja tāda iespēja būtu. Tad būtu ar mieru kaut ko braukt un mēģināt cīnīties Eiropas līmenī."

Ja pozitīvākais scenārijs nepiepildīsies, Macuks brauks Latvijas čempionātā un samierināsies ar pašmāju līmeņa sacīkstēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt