Baumanis izcīna Eiropas rallijkrosa čempionāta bronzu; Nitišam pasaules čempionātā nesokas

Eiropas rallijkrosa čempionātā "Super 1600 klasē" par bronzas medaļnieku kļuva Jānis Baumanis, kurš pēdējā posmā Itālijā, Frankjakortas trasē, izcīnīja otro vietu, svētdien informēja Latvijas Automobiļu federācijā (LAF). Savukārt pasaules čempionātā "SuperCar" klasē 10. no sezonas 12 posmiem Reinis Nitišs netika finālā, taču saglabāja trešo pozīciju kopvērtējumā.

Baumanis kļuva par otro latvieti, kurš ieguva medaļu Eiropas rallijkrosa čempionātā, pievienojoties Reinim Nitišam, kurš pērn kļuva par šīs ieskaites čempionu.

Posma finālā drīz pēc starta Baumanis piedzīvoja sadursmi ar ungāru Kristianu Sabo, uz brīdi nonāca pēdējā vietā. Tomēr izcils brauciena turpinājums ļāva panākt un apdzīt visus konkurentus, izņemot krievu Ņikitu Misjuļu, kurš guva uzvaru. Trešais savās debijas sacīkstēs bija Sabo, kurš ir Eiropas autokrosa čempions "Buggy 1600" klasē.

Eiropas čempionāts noslēdzās ar krieva Sergeja Zagumennova izcīnītu titulu, Misjuļa – otrais, Baumanis – trešais. Baumaņa nākamais solis rallijkrosā paredzēts jau nākamajā pasaules čempionāta posmā Turcijā, kur viņam plānota debija "RX Lites" pilnpiedziņas automašīnu klasē.

Savukārt Nitišs pusfināla braucienā finišēja ceturtais un palika vienu pozīciju aiz finālistiem. Pēc viduvējām sacīkstēm Nitišs saglabāja vietu pasaules čempionāta trijniekā. Līderis norvēģis Peters Solbergs jau nodrošinājis pasaules čempiona titulu vēl pirms pēdējiem posmiem Turcijā un Argentīnā. Savukārt otrās vietas īpašnieks soms Tomass Heikinens pārsvaru pār Nitišu palielināja minimāli līdz septiņiem punktiem, jo arī viņš netika finālā.

Nākamās sacīkstes Turcijā norisināsies 11. un 12. oktobrī.