Verstapens uzvar F-1 Japānas posmā un nodrošina «Red Bull» vienībai Konstruktoru kausu

Nīderlandes autosportists Makss Verstapens svētdien izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta 16. posmā – Japānas "Grand Prix" –, kamēr viņa un Serhio Peresa pārstāvētā "Red Bull" komanda nodrošināja pirmo vietu Konstruktoru kausā.

Startā "pole position" īpašnieks Verstapens nosargāja pirmo vietu no Lendo Norisa ("McLaren"), nīderlandietim svinot savu 13. uzvaru sezonā un 48. karjerā. Aiz Norisa godalgotajā trešajā vietā finišēja viņa komandas biedrs Oskars Pjastri, kurš pirmo reizi karjerā F-1 sacīkstē kāpa uz goda pjedestāla.

Verstapena komandas biedrs Peress pēc sadursmes ar Lūisu Hamiltonu ("Mercedes") jau trešajā aplī devās boksos, bet pēc tam viņš izraisīja incidentu ar Kevinu Magnusenu ("Haas"). Meksikāņu pilots sākotnēji izstājās, bet vēlāk uz vienu apli atgriezās trasē, lai pēc tam varētu izciest piecu sekunžu sodu, kas viņam tiktu piemērots nākamajā sacīkstē.

Ceturtais finišēja Šarls Leklērs, tālāk bija Hamiltons, Karloss Sainss juniors un Džordžs Rasels, "Ferrari" pilotiem pārspējot "Mercedes" braucējus. Pēc tam sekoja Fernando Alonso ("Aston Martin"), bet kā pēdējie pie punktiem tika "Alpine" komandas francūži Estebans Okons un Pjērs Gaslī.

"Red Bull" izcīnīja savu otro Konstruktoru kausu pēc kārtas, bet Verstapenam jau nākamajā posmā ir iespēja nodrošināt savu trešo titulu pēc kārtas.

Pēc 16 sacensību posmiem kopvērtējumā pārliecinošs līderis ir Verstapens, kurš sakrājis 400 punktus. Otrais ar 223 punktiem ir Peress, bet trešais ar 190 punktiem – Hamiltons.

F-1 2023. gada čempionātā paredzēti 22 posmi.

2022. gada čempionātā otro reizi pēc kārtas uzvarēja nīderlandietis Makss Verstapens.